Remont dachu w I LO

prace związane z remontem pokrycia dachowego zabytkowego budynku

 

Blisko 1,2 mln zł kosztować będzie remont dachu budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach. W środę (14.02) prezydent Suwałk podpisał umowę na realizację tej inwestycję.

 

W środę w suwalskim Ratuszu Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk podpisał umowę z lokalną firmą Dachtechnik na prace związane z remontem pokrycia dachowego zabytkowego budynku I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Koszt inwestycji to blisko 1,2 mln zł. Wykonawca na realizację robót ma 170 dni. W ramach kontraktu wykona wymianę pokrycia dachowego, nową instalację odgromową oraz przeprowadzi remont kominów, więźby i przestrzeni strychu w budynku szkoły.

-  Udało nam się wykonać już wiele prac w I Liceum Ogólnokształcącym. W ubiegłych latach wymieniona została stolarka okienna i drzwiowa w szkole oraz wyremontowano elewację – przypomina Czesław Renkiewicz prezydent Suwałk.

Zabytkowy budynek I LO sukcesywnie odzyskuje swój blask. W 2020 roku za kwotę blisko 240.000 zł wymieniono okna od ul. Mickiewicza. W 2021 r za kwotę ponad 610.000 zł wymieniono pozostałą stolarkę. W 2022 roku za ponad 1,2 mln zł wykonano remont elewacji budynków szkoły.

 

umowa-foto

2 Komentarzy

SUWALAKPATRIOTA

15/02/2024

Tyle lat tą szkołę remontują i nie mogą wyremontować raz a dobrze na 20 lat, tylko niszczą życie i młodość uczniom.

Też tak myślę-co parę lat- jak nie okna,to elewacja-teraz dach-ciekawe na jak długo.Sądzę,że za 3-4 lata  znów będą poprawki tego dachu-obym się mylił.

Dodaj komentarz