Przedszkolaki zachęcały do wzięcia odpowiedzialności za środowisko

Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach zostało laureatem konkursu Funduszu Naturalnej Energii za projekt „Czysta energia i woda - najcenniejsza przyrody uroda”.

 

„Czysta woda – ważna sprawa” tym oto hasłem dzieci z Przedszkola nr 8 witały licznych przechodniów północnej części miasta zachęcając do refleksji nad cennym darem jakim jest woda. Przedszkolaki miesiąc kwiecień pożegnały organizowanym w ramach projektu „Czysta energia i woda - najcenniejsza przyrody uroda”, hucznym happeningiem, celem którego była aktywizacja lokalnej społeczności do działań na rzecz oszczędzania wody i ochrony środowiska. Dzieci dodatkowo obdarowały napotkane osoby ulotkami promującymi wzrost świadomości proekologicznej, ze szczególnym uwzględnieniem środowiska wodnego oraz energii odnawialnej. Nasze starania spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, przyjaznym uśmiechem oraz otwartością, co dało nam jeszcze większą motywację do organizowania w przyszłości podobnych wydarzeń, przyczyniających się do lokalnej odpowiedzialności za środowisko, w którym żyjemy. 

 

Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja "Za górami, za lasami".

 

Dodaj komentarz