Zamiast sprzedać na aukcji kurtkę, suwalczanka straciła ponad 2000 zł

Kolejna suwalczanka padła ofiarą oszustów

Kolejna suwalczanka padła ofiarą oszustów. Kobieta została oszukana podczas próby sprzedaży dziecięcej kurtki na internetowej aukcji.

 

Do policjantów z suwalskiej komendy zgłosiła się kobieta, która została oszukana podczas sprzedaży dziecięcej kurtki. Z relacji suwalczanki wynikło, że na jednym z portali aukcyjnych zamieściła ogłoszenie. Na jednym z komunikatorów odezwała się do niej osoba zainteresowana ofertą. Zaproponowała sprzedającej skorzystanie z możliwości zapłaty za kurtkę, za pośrednictwem usługi portalu. W tym celu przez komunikator przesłała sprzedającej link. Tam 31-latka zalogowała się jak do swojego banku. Po chwili otrzymała sms aby czekać na kod weryfikacyjny. Potem wystąpił błąd i kobieta nie mogła zalogować się już do swojego banku. Następnego dnia kiedy 31- latka skontaktowała się z bankiem, okazało się, że ktoś wypłacił z jej konta 2350 złotych. Wtedy już kobieta miała pewność, że padła ofiarą oszustów. Zablokowała swoje konto bankowe i powiadomiła policjantów.

2 Komentarzy

Pewnie stary numer na OLX, podesłali link dorzucając, że to najbezpieczniejsze rozwiązanie. Tym bardziej, że komunikaty od potencjalnego kupującego są mega przekonywujące. Pytanie podstawowe brzmi: Czy Pani nie skojarzyła faktów jeśli po kliknięciu w link zapewne dotarła do etapu gdzie podała wszystkie dane swojej karty a następnie musiała zmienić hasło w profilu internetowym banku...?? Tak to działa, inaczej dane bankowe nie zostaną wykradzione. A policja wzięła to tylko jako zgłoszenie i za 3 tyg. prześle pismo, że umorzono sprawę :) 

Dodaj komentarz