Uważają, że kaski na lodowisku powinny być darmowe

Apel doi prezydenta Suwałk w sprawie kasków na lodowisku

 

Suwalczanie zrzeszeni w grupie "Przyjazne Suwałki" apelują do prezydenta Suwałk o zniesienie opłat za wypożyczanie kasków na lodowisku miejskim. 

 

Od środy 6. grudnia czynne jest lodowisko miejskie na terenie Szkoły Podstawowej nr 11 przy ulicy Szpitalnej w Suwałkach. W dniach nauki szkolnej z lodowiska bezpłatnie korzystają zorganizowane grupy dzieci i młodzieży z opiekunami. Natomiast w godzinach popołudniowych obiekt jest dostępny dla wszystkich, ale płatny. Opłata za wejście na lodowisko to koszt 8-10 zł, a wypożyczenie łyżew 5 zł. Z kolei za wypożyczenie kasku trzeba zapłacić 3 zł. O zmiany w tym ostatnim punkcie apelują członkowie grupy "Przyjazne Suwałki", którzy uważają, że na bezpieczeństwie nie powinno się zarabiać. 

- Za wypożyczenie kasku na lodowisku miejskim w Suwałkach pobierana jest opłata w wysokości 3 zł. Mimo iż nie jest to duża kwota uważamy, iż nie należy zarabiać na bezpieczeństwie mieszkańców, a w szczególności dzieci. Miasto powinno promować i zachęcać użytkowników lodowiska do zakładania kasków i oferować ich wypożyczenie bezpłatnie. Inne miasta wprowadziły wręcz obowiązek zakładania kasków przez dzieci - przekazali członkowie grupy.

3 Komentarzy

Straszne, że trzeba zapłacić 3 zł za wypożyczenie kasku. Nie każdy go potrzebuje. Wyczuwam tu "koncert życzeń".

 

Dodaj komentarz