Suwalczanin stracił ponad 100 tys. zł

69-letni suwalczanin padł ofiarą oszustów i stracił ponad 100 tysięcy złotych

69-letni suwalczanin padł ofiarą oszustów. Mężczyzna ,,inwestował na giełdzie” po kontakcie z rzekomym brokerem giełdowym, a w konsekwencji stracił ponad 100 tysięcy złotych.

 

We wtorek (11.01) do policjantów z suwalskiej komendy zgłosił się 69-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna poinformował, że został oszukany i stracił ponad 100 tysięcy złotych. Wyjaśnił, że przeglądając internet trafił na reklamę firmy zajmującej się inwestowaniem na giełdzie. Skuszony ofertą kliknął w ikonę, a następnie wpisał swój numer telefonu w formularzu kontaktowym. Wkrótce skontaktował się z nim ,,fałszywy broker” informując, że aby zacząć inwestycję należy przelać na konto firmy 220 euro. Mężczyzna postanowił spróbować i wykonał taki przelew. Następnie ,,fałszywy broker” kontaktował się z nim wielokrotnie, pod pretekstem opieki i pomocy w inwestowaniu na giełdzie. Mężczyzna kuszony obietnicą szybkiego i dużego zysku wykonywał polecenia oszusta i wpłacał kolejne pieniądze, na kolejną inwestycję, na podatek, czy prowizję. W sumie przelał ponad 100 tysięcy złotych.

 

Suwalczanin cały czas obserwował swoje zyski w tak zwanym koncie handlowym. Problem pojawił się w chwili, gdy chciał wypłacić swoje pieniądze. Jego internetowy broker przestał odbierać telefony, a z wirtualnego konta handlowego nie można było wypłacić pieniędzy. O zaistniałej sytuacji mężczyzna powiadomił policję.

1 Komentarzy

litwin

13/01/2022

Aż dziw bierze, że ludzie w dalszym ciągu dają się nabierać na takie numery, przecież to nie są nowe chwyty...

Przydała by się jakaś kampania społeczna zkierowana do seniorów zwłaszcza...

Nie wiem kto mógłby to przeprowadzić? Miasto? Wojewoda? Marszałek?

 

Dodaj komentarz