Najpiękniejsze domy i balkony nagrodzone

Konkurs Prezydenta Suwałk ,,Jest taki świąteczny czas…”

Nagrody za najpiękniej udekorowane domy i balkony w okresie świątecznym odebrali w czwartek (28.01) w Urzędzie Miejskim w Suwałkach uczestnicy czternastej edycji konkursu ogłoszonego przez Prezydenta Suwałk ,,Jest taki świąteczny czas…”.

 

Do udziału w konkursie wpłynęło 28 zgłoszeń, w tym w kategorii wolnostojący dom jednorodzinny – 13 zgłoszeń (jedno zostało zdyskwalifikowane ze względu na to, że był to laureat poprzedniej edycji). W kategorii wystrój świąteczny balkonu obiektu mieszkaniowego w budynku wielorodzinnym wpłynęło 15 zgłoszeń. Świąteczne dekoracje na początku nowego roku oceniła specjalna komisja. Jej członkowie brali pod uwagę wpływ kompozycji na dekorację i estetykę miasta, oryginalność dekoracji i wykorzystanie barw oraz logo ,,Pogodne Suwałki”.

 

Po ilości zgłoszeń, które wpłynęły można zaobserwować, że konkurs „Jest taki świąteczny czas…” staje się wśród suwalczan coraz popularniejszy. Z roku na rok przybywa osób, które chcą pochwalić się swoimi przyozdobionymi balkonami i posesjami. Przygotowane przez mieszkańców dekoracje prezentują coraz wyższy poziom, a w przystrajanie angażują się całe rodziny, które nierzadko przygotowują pomysłowe ozdoby własnoręcznie. Na suwalskich osiedlach można zaobserwować przemyślane i oryginalne dekoracje, które świadczą nie tylko o zaangażowaniu mieszkańców, ale też o świadomości ich wpływu na estetykę miasta. Mieszkańcy chętnie wykorzystują barwy tożsame dla „Pogodnych Suwałk”, a także motyw maskotki „MisiaUśmicha” – mówił podczas rozdania nagród Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

 

Nagrodzeni w kategorii wolnostojący dom jednorodzinny

  • I miejsce: Jolanta Kęćko, (1000 zł)
  • II miejsce: Małgorzata Zdancewicz, (800 zł)
  • III miejsce: Iwona i Wojciech Dąbrowscy, (600 zł)

Jednocześnie Komisja Konkursowa podjęła decyzję, by przyznać dwie nagrody pocieszenia: Pani Paulinie Zyskowskiej oraz Panu Tomaszowi Naruszewiczowi w wysokości po 400 zł każda - właścicielom dwóch domów z uwagi na ogromny wkład pracy włożony w przygotowanie iluminacji świątecznych.

 

Nagrodzeni w kategorii wystrój świąteczny balkonu obiektu mieszkaniowego w budynku wielorodzinnym

  • I miejsce: Jerzy Piasecki, (800 zł)
  • II miejsce: Dawid Tylman, (600 zł)
  • III miejsce: Agnieszka Nowicka, (400 zł)
     

 

Foto: UM Suwałki

Dodaj komentarz