Koncert w ramach podziękowań

koncert wieńczący rozbudowę Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego

Uroczysty koncert wieńczący rozbudowę Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Brodzie Nowym odbył się w środę (22.06) w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. 

 

Placówka, która opiekuje się niepełnosprawnymi dzieci, przeszła rozbudowę i powiększyła powierzchnię swojej siedziby dwukrotnie. W efekcie podopieczni i kadra mają zdecydowanie lepsze warunki. Wszystko było możliwe dzięki partnerom i darczyńcom, którzy przez lata wspierali zbiórkę pieniędzy na rozbudowę. W ramach zbiórki wójt Gminy Suwałki przez 10 lat organizował bale charytatywne i licytacje przedmiotów. Swoją zbiórkę prowadził tez Ośrodek. 

 

W ramach podziękowań  władze gminy wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zorganizowały koncert dziękczynny w Państwowej Uczelni Zawodowej. Na scenie wystąpili miejscowi artyści: Zespół wokalno-instrumentalny SONUS, Teatr Zamaniony i Grzegorz Kucharzewski. Tadeusz Chołko, były wójt gminy przypomniał historię powstania Ośrodka, a Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy i Krzysztof Jurewicz przewodniczący Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Suwałkach uhonorowali przybyłych darczyńców okolicznościowymi dyplomami.

 

Źródło: Gmina Suwałki

Dodaj komentarz