Chodnik w miejsce trawnika? 

wybudowania chodnika przy Centrum Handlowym Plaza w Suwałkach

O wybudowania chodnika przy Centrum Handlowym Plaza w Suwałkach w miejscu wydeptanego trawnika apeluje Anna Ruszewska z klubu "Łączą nas Suwałki".

 

Radna złożyła do prezydenta Suwałk interpelację w sprawie wybudowania chodnika przy Centrum Handlowym Plaza w Suwałkach w bliskiej odległości od skrzyżowania ulic Noniewicza i Dwernickiego w miejscu wydeptanego trawnika. Aktualnie przed Centrum Handlowym Plaza w Suwałkach w bliskiej odległości od skrzyżowania ulic Noniewicza i Dwernickiego Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Suwałkach spółka z o.o. prowadzi prace ziemne. W związku z tym Anna Ruszewska chciała dowiedzieć się, czy byłaby możliwość przy okazji tych prac, wybudowania kilku metrów chodnika, który biegłby po wydeptanej ścieżce po trawniku, którym mieszkańcy udają się na skróty do CH Plaza lub do skrzyżowania przy wskazanych wyżej ulicach.

 

- Aktualnie prace PEC spowodowały, iż rozebrano w tym miejscu istniejący chodnik, w związku z tym korzystając z tego, można byłoby wybudować kilka metrów chodnika. Pragnę wskazać, iż jest to miejsce po którym codziennie chodzą setki mieszkańców. Z uwagi na jego położenie, jest to także miejsce dość rozpoznawalne będące swoistym centrum. Dlatego warto, by je uporządkować iw miejsce wydeptanej trawy wybudować chodnik, szczególnie iż przy okazji prac PEC w Suwałkach, można to zrobić przy trwających pracach, które także polegać będą na nowym położeniu kostki brukowej w miejscach, w których rozebrano chodnik - przekazała w piśmie Ruszewska. 

2 Komentarzy

Mieszkaniec

06/04/2021

Słuszna inicjatywa, może jeszcze żywopłot i kilka drzewek i to miejsce zmieni diametralnie wygląd, bo faktycznie ta wydeptaną połać terenu przed Plazą to po prostu żenada. Z drugiej strony zastanawia mnie jak można tak zaplanować chodniki, że nikt po nich nie chodzi a trawniki tak że się po nich chodzi? Miszczowie planowania....

Uważny

07/04/2021

Jestem za ... tylko jest jedno ale...
Czy Miasto może wydatkować środki na prywatnym terenie?
Może Pani Radna najpierw powinna sprawdzić do kogo należy teren i tam skierować swoją inicjatywę?
Chyba nie stanowi problemy ustalenie własności będąc Radną?

Dodaj komentarz