Wynieśli niepełnosprawnego brata z płonącego domu.

Pożar w Dziemianówce

Dyplomy i upominki wręczono rodzeństwu z miejscowości Dziemianówka w powiecie sejneńskim, którzy wynieśli niepełnosprawnego brata z płonącego domu.

 

23 lipca bieżącego roku doszło do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Dziemianówka w gminie Giby w powiecie sejneński. Z informacji, które wpłynęły do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sejnach wynikało, że pali się pokój na piętrze budynku i jest jedna osoba poszkodowana – 18 letni niepełnosprawny mężczyzna. Dyżurny strażaków zadysponował do akcji siły i środki zarówno Państwowej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej. Po dojeździe ratowników na miejsce zdarzenia okazało się, że wszystkie osoby znajdują się na zewnątrz budynku, także osoba poszkodowana. Niepełnosprawnego mężczyznę z poparzonymi nogami jeszcze przed przybyciem służb wyciągnął z płonącego budynku rodzony brat Adam, 16-letni uczeń II klasy Technikum Informatycznego w Sejnach z pomocą 20-letniej siostry Karoliny, która zgłosiła zdarzenie dzwoniąc na numer alarmowy 112. Wyciągając brata z budynku Adam uratował mu życie. Gdyby nie szybka reakcja, odwaga i bohaterstwo rodzeństwa Adama i Karoliny doszłoby do wielkiej tragedii.

 

Z tego powodu w miniony piątek (11.09) w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Sejnach uroczyście wręczono Dyplom Komendanta Głównego PSP nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka. Wyróżnienia i upominki młodym bohaterom w imieniu Komendanta Głównego wręczał Komendant Powiatowy PSP w Sejnach bryg. Artur Przeborowski. W uroczystości brały udział wyróżnione osoby, osoba poszkodowana wraz z rodziną oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Sejnach.

 

Foto: KP PSP Sejny

Dodaj komentarz