Wojciech Fortuna z Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego

Odznaka z województwa dla Wojtka Fortuny

Siedem Odznak Honorowych Województwa Podlaskiego przyznano osobom, które działalnością publiczną, społeczną i zawodową, przyczyniły się do rozwoju i promocji naszego regionu. Wśród nich znalazł się Wojciech Fortuna. 

 

Uroczysta dekoracja odbyła się we wtorek (29.09) w Sali Sejmikowej Urzędu Marszałkowskiego. W imieniu Zarządu dekoracji dokonał Marek Olbryś, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego. Witając gości podkreślił ich życiowe dokonania, które wniosły olbrzymi wkład w życie społeczne naszego regionu.

 

- Chciałbym przywitać liderów województwa podlaskiego, którzy wysławiają województwo podlaskie swoją osobowością, swoim zaangażowaniem w pracy na rzecz naszego województwa. Za to bym chciał bardzo serdecznie Państwu pogratulować, bo jesteście swoistymi ambasadorami naszego regionu. Chciałem Państwu pogratulować i mieć nadzieję, że będziecie nadal dobrze służyli drugiemu człowiekowi, a co z tym się wiąże, naszemu województwu – mówił Marek Olbryś.

 

Wśród odznaczonych znaleźli się samorządowcy, sportowcy, działacze społeczni i przedstawiciele jednostek kultury, które prowadzi samorząd województwa podlaskiego. Nagrodę otrzymał m.in Wojciech Fortuna – złoty medalista olimpijski i mistrz świata w skokach narciarskich w Sapporo w 1972 r. (111 m), trzykrotny medalista Mistrzostw Polski w skokach – raz złoty i dwa razy brązowy. W reprezentacji Polski występował w latach 1969-1979 jako zawodnik Wisły-Gwardii Zakopane. Od 2005 roku mieszka na Podlasiu i zajął się promocją narciarstwa biegowego w naszym regionie, działa w Fundacji „Dobra sprawa”, za sprzedany swój złoty medal wsparł rehabilitację skoczka Nicka Fairalla, jest członkiem honorowym PZN, organizuje wystawy popularyzujące sporty narciarskie, wydał biografię „Fortuna, skok do piekła”, jest popularyzatorem ścieżek narciarskich i biegowych w naszym regionie, bierze czynny udział w pracach Podlaskiej Rady Olimpijskiej.

 

- Chciałbym podziękować za wyróżnienie. Nie spodziewałem się tak wielkich zaszczytów. Chciałbym żebyście przekazali gorące podziękowanie panu marszałkowi, który jest bardzo pozytywnie nastawiony do sportu. Wyróżnienie to zobowiązuje mnie do tego, że będę chciał jeszcze bardziej promować nasz region – mówił podczas uroczystości Fortuna. 

 

Odznakę Honorową przyznaje Zarząd Województwa Podlaskiego, osobom fizycznym oraz osobom prawnym, w tym jednostkom samorządu terytorialnego i jednostkom organizacyjnym nie mającym osobowości prawnej, które całokształtem działalności publicznej, społecznej i zawodowej, przyczyniły się wybitnie do rozwoju i promocji województwa podlaskiego. Wyróżnienie można otrzymać tylko raz.

 

Dodaj komentarz