W Potaszni powstał nowy most

Uroczyste otwarcie nowego mostu przez rzekę Czarna Hańcza w Potaszni

Uroczyste otwarcie nowego mostu przez rzekę Czarna Hańcza odbyło się w środę (02.02) w miejscowości Potasznia w gminie Suwałki. 

 

Dziś w obecności władz gminnych, powiatowych i posła Jarosława Zielińskiego oficjalnie oddano do użytku nowy most w Potaszni, przebiegający przez Czarną Hańczę. Stary most od lat był remontowany więc zdecydowano się całkowicie go zburzyć i wybudować nowy. Powstał więc most o długości ponad 15 metrów , szerokości ponad 9 metrów i nośności do 50 ton. Koszt budowy to ponad 3 miliony 300 tysięcy złotych z czego dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wyniosło 2,9 mln zł. Resztę kwoty dołożyły Gmina Suwałki i Powiat Suwalski. 

- Była to konieczna inwestycja, ponieważ stary most zagrażał bezpieczeństwu użytkowników. Trzeba było go rozebrać i w tym samym miejscu wybudować nowy. Przy okazji powstał ponad kilometr nowej drogi z Osowej do Potaszni. Ruch na drodze jest duży, gdyż jest pewien skrót łączący drogę wojewódzką z naszą drogą powiatową do Potaszni. To najbliższy odcinek do Suwałk z okolic Filipowa, Przerośli czy Kowal Oleckich - mówił podczas uroczystości starosta suwalski Witold Kowalewski.  

Zadowolenia z ukończenia budowy nowego mostu nie krył również sołtys wsi Potasznia, Sławomir Wojciechowski. 

- Ta inwestycja była bardzo potrzebna. Domagaliśmy się jej od lat. Natężenie ruchu jest tutaj ogromne. Jeżdżą tędy rolnicy na pole, ale jest to taka jakby mała obwodnica Potaszni. Przejeżdża tędy wiele osób samochodami, karetki, straż pożarna. Droga do tej pory była wąska, asfalt pokruszony i połamany. Była ciągle poprawiana, ale to tylko takie łatanie dziur. Wymagała ona kapitalnego remontu i w tej chwili jest naprawdę z pierwszego zdarzenia. 

 

14 Komentarzy

Jest ksiądz tylko po co? Jest były wójt tylko po co? No i zieliniak też po co?

ten most śmiało nadawał się do osobówek  i służyłby jeszcze kilka lat ale okoliczni przewoźnicy wielkotowarowi uważali inaczej i to jest prawdziwy powód to teraz nie dziwcie się jak będziecie mieli zwiększony ruch samochodów ciężarowych i ciekawe czy okoliczne drogi to wytrzymają  i to oczywiście za kasę podatników bo żaden wojewoda czy wójt ze swego ani grosza nie dołożyli. o całej fecie nie będę się wypowiadał bo szkoda słów mam nadzieje, że COVID im w tym pomoże

W punkt

03/02/2022

Inwestycja potrzebna jak dziura w płocie ale zrealizowana i oddana więc: fetę trzeba zorganizować, "oficjeli" zaprosić i zaspokoić parcie na szkło chociażby w telewizji regionalnej. Przy okazji dowiemy się że dzięki naszemu "wielkomiejskiemu" zarządcy wszystkie inwestycje znajdują poparcie w aparacie centralnym i niedługo będziemy mieli w Suwałkach wszystko o czym tylko dusza zapragnie, z takim oto wstawiennictwem zwojujemy cały świat... Zapomnieliśmy już wszyscy jak bardzo upodlił wizerunek już i tak nadszarpanej policji i MSW? I dalej wszędzie się pcha z tym swoim ryjem do koryta. Może przestańmy głosować na nieudaczników którzy tylko się kompromitują po dojściu do jakiejkolwiek władzy. Dobrze że tym razem nikomu nożyczek nie zabrakło. 

Przecież Grupa Granica to polityczna jaczejka, a kulsonom nie wolno działać w politycznych organizacjach. Jak kulson nie wie, że nie może być partyjniakiem to ma dyscyplinarkę. Może zwiać na Białoruś jak Emil Cz. który bił matkę, bo mu wódki nie dawała.

Bez przesady, konfetti kazał ciąć naczalnik perwencji z Białegostoku, a nie suwalski minister. Naczalnik zrzucał konfetti osobiście z helikoptera, aby się podlizać.

Obywatel

03/02/2022

Oczywiście Zieliniak ze swoja podstarzałą magnifiką, bo nic o nas bez nich. No i katabas, zeby sie ten mosteczek nie zawalił.Rzygi nie pogryzione, tyle potrzeb tyle dziur do zalatania  a oni konsylium nad mosteczkiem i świeconkę robią. Boze widzisz i nie grzmisz

Tojfelus

04/02/2022

do PRL aż bije po oczach z tych zdjęć. Wszyscy mentalnie w poprzednim ustroju. Żal.

A skąd tych ciećwierów aż tylu tam. Dobrze że ten most był się nie zapadł :P Cała ekipa wazeliniarzy Zieliniaka chyba sie zjechała. Ale nie ma mundurowych? Aj bieda...

Ło matko, jaki fanklub. A każdy dał numer telefonu żeby MSW mogło Pegasusem poszperać :P? Ja bym się bał przy sekretarzu za blisko stać, nigdy nie wiadomo kto słucha.

wojtek

06/02/2022

Widac cale kierownictwo pisoruw bo bez pompy sie nie obejdzie ciekawe ile do kieszeni wzieli ???? a pompa byla bo  za darmo mogli sie naw..... najlepiej przy korycie

Miejscowy

08/02/2022

Próba obciążeniowa chyba się w miarę powiodła skoro most się pod taką masą nie zawalił ;P To gdzie teraz? Ktoś jakąś stodołę wybudował i będzie uroczyste otwarcie czy chałupę odmalował może ktoś? Ta zgraja chętnie zawsze przyjdzie :P

Dodaj komentarz