Seniorka przekazała oszustowi 85 tysięcy złotych

Kobieta z Augustowa oszukana na policjanta

Augustowscy policjanci zatrzymali 22-latka podejrzanego o oszustwo metodą „na policjanta”. Mieszkanka powiatu augustowskiego przekazała fałszywemu kurierowi pieniądze o łącznej wartości ponad 85 tysięcy złotych. 

 

We wtorek (06.10) po godzinie 12.00 jedna z mieszkanek powiatu augustowskiego odebrała telefon od oszusta podającego się za policjanta z informacją, że jej córka miała wypadek drogowy i jest w szpitalu. Mężczyzna dodał, że kobieta potrzebuje pieniędzy, aby uniknąć odpowiedzialności za to zdarzenie. Oszust polecił seniorce, aby przygotowała wszystkie oszczędności, które posiada w domu. Następnie zapakowała je w karton i czekała na przyjazd kuriera. 69-latka miała przekazać pieniądze, mówiąc, że są to dokumenty jej córki. Seniorka postępowała zgodnie z poleceniami usłyszanymi w słuchawce i przekazała fałszywemu kurierowi pieniądze o łącznej wartości ponad 85 tysięcy złotych. Dzięki szybkiej reakcji augustowskich policjantów 22-letni kurier oszustów został zatrzymany, gdy próbował odjechać z posesji oszukanej seniorki. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut. Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

 

Przez pierwszych 9 miesięcy tego roku, na terenie województwa podlaskiego, policjanci odnotowali 20 oszustw i 297 usiłowań metodą "na wnuczka" lub "na policjanta". Kwota strat pokrzywdzonych to blisko półtora miliona złotych, tysiąc euro oraz dwanaście i pół tysiąca dolarów. Funkcjonariusze zatrzymali w sumie 9 osób w związku z tymi oszustwami. Policjanci apelują o czujność i rozsądek przy podejmowaniu decyzji w związku z oszczędnościami życia.

 

Dodaj komentarz