Puchar Podlasia w biegach na nartorolkach

Bieganie na nartorolkach w Szelmencie

W najbliższą niedzielę 27. września na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Szelment odbędą się zawody pod nazwą Puchar Podlasia w biegach na Nartorolkach.

 

Celem zawodów jest propagowanie biegów na nartorolkach jako dobrą formę aktywnego wypoczynku i alternatywę dla zmian klimatycznych zachodzących w środowisku. Na zawody pod honorowym patronatami Prezesa PZN Apoloniusza Tajnera oraz Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego zgłosiło się w sumie ponad 100 zawodników z różnych klubów sportowych. Zawody odbędą się na zamkniętej pętli w WOSIR Szelment ze startem i metą w okolicy Wyciągu NartWodnych. Start pierwszego zawodnika przewidziano o godzinie 11.30 począwszy od Maluchów do Seniorów. 

 

Zawody zostaną rozegrane w ciągu jednego dnia z podziałem na poszczególne kategorie wiekowe zgodnie z wytycznymi PZN, regulaminem zawodów oraz programem minutowym, na zasadach biegu indywidualnego stylem dowolnym. Start na zasadzie biegu interwałowego co 20 sekund począwszy od kategorii: maluchy, Dzieci Młodsze, Dzieci Starsze, Młodzik i co 30 sekund od kategorii junior młodszy, junior do seniora. Zawodnicy w kategorii
senior, junior, junior młodszy, młodzik , Dzieci Starsze, Dzieci Młodsze startują na nartorolkach o wymiarach kółek nie większych niż 100 mm (czarna guma, wolne). 
 

W rywalizacji mogą uczestniczyć wszystkie chętne osoby, których stan zdrowia pozwala na uczestnictwo w w/w zawodach, formalność można jeszcze potwierdzić osobiście u organizatora w dniu zawodów do godz. 10.30. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa oraz zapoznania się z regulaminem na stronie: https://wosir-szelment.pl/puchar-podlasia-w-biegach-na-nartorolkach/

Dodaj komentarz