Pożar domu w Gorczycy

pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Gorczyca w powiecie augustowskim

Sześć zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej walczyło w poniedziałek (27.09) z pożarem budynku mieszkalnego, do którego doszło w miejscowości Gorczyca w powiecie augustowskim. 

 

Wczoraj około południa do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w  Augustowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego.  Po przyjeździe na miejsce zdarzenia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej zastano pożar wewnętrzy w budynku mieszkalnym o konstrukcji drewnianej. Budynek był całkowicie zadymiony.

 

Działania zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowych polegały na podaniu prądu wody w natarciu do wnętrza budynku przez ratowników zabezpieczonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych oraz udzieleniu pomocy medycznej lokatorce budynku do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do częściowej rozbiórki elementów konstrukcyjnych budynku w celu dokładnego dogaszenia pożaru.

 

W trwających prawie dwie godziny działaniach udział brało sześć zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej z pow. augustowskiego: 23 ratowników oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. 

 

Foto: KP PSP Augustów

Dodaj komentarz