Mieszkaniec powiatu suwalskiego oszukany przy zakupie pelletu

Mężczyzna oszukany podczas zakupu pelletu przez internet

 

42-letni mieszkaniec powiatu suwalskiego chciał kupić paletę pelletu z dostawą do domu, jednak po przelaniu pieniędzy kontakt ze sprzedającym się urwał.

 

Do suwalskiej komendy policji zgłosił się mieszkaniec powiatu suwalskiego, który został oszukany podczas zakupu pelletu przez internet. Jak wynika z przedstawionej przez 42-latka relacji, mężczyzna na jednym z portali ogłoszeniowych znalazł ofertę sprzedaży opału. Skontaktował się poprzez jeden z komunikatorów ze sprzedającym, a ten podesłał mu link do strony z ofertą. Tam poszkodowany zamówił paletę pelletu, po czym zależność w wysokości 859 złotych opłacił blikiem. 

 

Realizacja zamówienia miała nastąpić do trzech dni roboczych. W ustalonym terminie towar nie dotarł jednak pod wskazany adres, a kontakt ze sprzedającym się urwał. Kiedy mężczyzna sprawdził nr NIP widniejący na fakturze zakupu, okazało się, że zarejestrowany on jest na dane zupełnie innej firmy. Firma ta przestrzega nawet w jednym z postów na swojej stronie internetowej przed oszustami, którzy wykorzystują jej dane.

 

Dodaj komentarz