Jeden bił żonę, drugi znęcał się nad matką

Areszt dwóch mężczyzn za znęcanie się nad kobietami

Prokurator Rejonowy w Olecku oraz Prokurator Rejonowy w Sejnach skierowali wnioski do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzn podejrzanych o znęcanie się nad najbliższymi członkami rodziny.

 

Prokuratura Rejonowa w Olecku wszczęła postępowanie wobec 40-letniemu mężczyźnie po tym, jak pozyskała informację od oleckich policjantów. Wynikało z nich, że 31-letnia mieszanka Olecka musiała skorzystać z pomocy lekarskiej z powodu zastosowanej wobec niej przemocy ze strony męża. Przemoc miała polegać na uderzaniu kobiety po całym ciele, w tym przedmiotem przypominającym kij bejsbolowy. Funkcjonariusze Policji z Olecka pod nadzorem prokuratora błyskawicznie zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 40-letniemu mężczyźnie zarzutu znęcania się oraz spowodowania obrażeń ciała. Sąd Rejonowy w Olecku uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy. Obecnie będą przeprowadzone czynności procesowe w celu skierowania aktu oskarżenia do Sądu.

 

Z kolei Prokurator Rejonowy w Sejnach nadzoruje dochodzenie przeciwko 38-letniemu mieszkańcowi gminy Giby podejrzanemu o znęcanie się od lipca do listopada 2020 r. nad swoją matką. Mężczyźnie zarzucono, że będąc pod wpływem alkoholu i bez powodu wszczynał awantury domowe podczas  których wyzywał pokrzywdzoną przekleństwami, poniżał ją, groził pozbawieniem życia, wyganiał z mieszkania, szarpał za ubrania, popychał na ściany, a także uderzał rękami po głowie i twarzy oraz szarpał za włosy. Mężczyzna zabierał matce telefon komórkowy, aby nie mogła wezwać pomocy oraz zamknął ją na kilka godzin w łazience. Po wykonaniu czynności z podejrzanym, prokurator zdecydował o skierowaniu do Sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie. Sąd w Sejnach uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Obecnie będą przeprowadzone czynności procesowe w celu skierowania aktu oskarżenia do Sądu.

1 Komentarzy

Dodaj komentarz