Czerwonka - Łotysze przewozili obywateli Iraku

zatrzymali na krajowej ósemce busa na łotewskich tablicach rejestracyjnych

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali na krajowej ósemce busa na łotewskich tablicach rejestracyjnych. Podróżowały nim cztery osoby nielegalnie przebywające na terytorium Polski. 

 

W środę (19.01) po południu policjanci ze stołecznej drogówki, aktualnie pełniący służbę na terenie powiatu suwalskiego, na posterunku kontrolnym w Czerwonce zatrzymali do kontroli busa na łotewskich tablicach rejestracyjnych. Pojazd jechał od granicy z Litwą w kierunku Suwałk. Za kierownicą renault siedział 23-letni obywatel Łotwy. W pojeździe było jeszcze siedem osób, trzech obywateli Łotwy, jeden obywatel Mołdawii i czworo obywateli Iraku. Przy współpracy z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Rutce Tartak ustalono, że Irakijczycy nielegalnie przebywają na terytorium Polski. Wszystkie osoby przekazano strażnikom granicznym.

 

Policjanci i strażnicy graniczni zwracają się z prośbą do wszystkich mieszkańców o przekazywanie informacji związanych z próbami nielegalnego przewozu osób lub podejrzanymi osobami.

Dodaj komentarz