Blisko 3 mln zł na tereny inwestycyjne w Sejnach

Pieniądze dla Sejn z Województwa Podlaskiego

Umowę na uzbrojenie terenów inwestycyjnych podpisali w piątek (11.09) marszałek Artur Kosicki i burmistrz Sejny Arkadiusz Nowalski.

 

3 mln zł to wartość projektu, na realizację którego Miasto Sejny otrzymały wsparcie z RPO wynoszące ponad 2,8 mln zł. W jego ramach planowane jest uzbrojenie terenów inwestycyjnych w niezbędną infrastrukturę w celu włączenia ich do istniejących sieci oraz wyrównanie terenu działek przeznaczonych pod inwestycje. Koncept zakłada m.in. budowę sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wykonanie dróg wewnętrznych wraz ze zjazdem z drogi wojewódzkiej oraz wykonanie oświetlenia ulicznego.

 

- Uzbrajanie terenów inwestycyjnych to kwestia bardzo istotna dla rozwoju gospodarczego naszego województwa. To przede wszystkim nowe miejsca pracy, nowi kooperanci lokalnych firm, to też powstawanie nowych podmiotów gospodarczych. Jeśli chodzi o Sejny, mamy świadomość, że o inwestorów w strefach podgranicznych jest trudno, ale mamy nadzieję, że przekazane pieniądze pozwolą ich ściągnąć i w tamte rejony – podkreślał marszałek Artur Kosicki.

 

Jak zadeklarował burmistrz Sejn, uzbrojone tereny trafią do sprzedaży już w przyszłym roku. - Miasto Sejny od kilkudziesięciu lat zmaga się z problemami finansowymi. Dostaliśmy pieniądze na najbardziej kluczowym odcinku - albo miasto Sejny przeżyje, albo jeszcze bardziej się cofnie. Obserwujemy niestety pewne procesy demograficzne, których jeszcze nie przełamaliśmy na 100 procent, ale są już pierwsze pierwiosnki, które pozwalają nam wróżyć wiosnę. Dzięki decyzji i współpracy pana marszałka i Województwa Podlaskiego ten nasz sukces jest nieco bliżej i możemy o nim marzyć – mówił Arkadiusz Nowalski, burmistrz Sejn. 


 

Dodaj komentarz