Wigry Suwałki ogłoszą upadłość?

Suwalski Klub może nie przystąpić do rozgrywek II Ligi

Wigry Suwałki nie przystąpią do nowego sezonu II ligi i klub ogłosi upadłość - przekazał w mediach społecznościowych Maciej Łanczkowski, dziennikarz tygodnika "Piłka Nożna".

 

Niepokojące informacje dla kibiców biało-niebieskich. Ogólnopolskie media sportowe donoszą o problemach suwalskich Wigier, które podobno mają nie przystąpić do nowego sezonu w II Lidze i ogłosić upadłość. Temat poruszył jako pierwszy Maciej Łanczkowski z tygodnika "Piłka Nożna". Powodem decyzji miałby być brak wystarczającego zaplecza finansowego (sponsorów i wsparcia miasta) do przystąpienia do drugoligowych rozgrywek. Decyzja w tej sprawie może zapaść w najbliższych dniach. Z medialnych przecieków wynika, że na poniedziałek (27.06) planowane jest jeszcze spotkanie z władzami miasta po którym może zadecydować się los klubu. Wiele wskazuje na to, że przyszły sezon Wigry rozpoczną nie w II, a w IV Lidze.

 

Sam klub nie wypuścił żadnego komunikatu w tej sprawie. Dodajmy, że na ten moment PZPN nie otrzymał informacji o wycofaniu Wigier z II ligi i ogłoszeniu upadłości. Normalnie trenują też piłkarze, a niedawno klub przedłużył kontrakt z trenerem Grzegorzem Mokrym. Z kolei wczoraj za pośrednictwem mediów społecznościowych z klubem pożegnała się dotychczasowa prezes Ewa Sidorek.

 

wigry-screen

13 Komentarzy

Krzysztof

25/06/2022

Panie Czeslawie R. obsadzajac stanowisko prezesa Wigier Suwalki swoim zastepca Ewa S. ponosi pan taka sama odpowiedzialnosc za upadek tego klubu co ta niekompetentna kobieta.

kibic 68

25/06/2022

Adrianek to pospolity mopsiarz pisze non stop bo boi się że nie starczy na pobierane przez niego zasiłki. A może nasłany przez tego z wąsikiem z um, bo on prawie oficjalnie mówił że tylko siatkówka. Apelujmy do pana posła Zielinskiego tylko on to może zatrzymać np sponsor PGE w zamian mozna obiecać kampanię na prezydenta miasta. Podsłuchane: kończymy, rezygnujesz oficjalnie z nadmiaru innych obowiązków a póżniej jakoś to wytłumaczymy. Myslałem o radzie nadzorczej ale i tak duże wydatki pochłaniają coś wymyślimy. Jej osobę i prezydenta zgłosić do tańca z gwiazdami na suwalskim Titanicu.

 

Anonymous

25/06/2022

Przerost ambicji  prezydenta R.Następny będzie Ślepsk ,potem aquapark i na koniec lotnisko .Wygórowane aspiracje w stosunku do tak małego miasta.Myślał że żądzi metropolią.Totalna porażka jego kadencji.Stadion na eksraklasę,nowa hala i nasza,, filharmonia " też pójdą w odstawkę.A jeszcze blues festiwal

anonim

26/06/2022

A dawali na Wołągiewicza, no to teraz mają prezesów pożal się boshe...

może zaczną grać w piłkę dla przyjemności a nie dla pieniędzy. Mi osobiście nie jest ważne w której są lidze aby dobrze trenowali i grali----ja i tak będę oglądał. Naprawdę ten sztab prezesów polityków i dupowłazów politycznych nie jest niezbędny a wręcz można powiedzieć, że przeszkadzał rozwojowi klubu i młodych zawodników.

Dodaj komentarz