Młodzi parkourowcy rywalizowali w Suwałkach

Zakończenie Ogólnopolskiej Ligi Parkour w Suwałkach

 

Zakończył się finał Ogólnopolskiej Ligi Parkour. Zawody organizowane przez Polską Federację Parkour i Freerun przy współpracy z Movement Areną Suwałki, odbyły się w sobotę (18.06) nad suwalskim Zalewem Arkadia.
 

Kilkudziesięciu uczestników m. in. z Gdańska, Gdyni, Łodzi, Płocka, czy Suwałk rywalizowało w efektownych konkurencjach:

  • Speed – trasa z przeszkodami na czas
  • Tic tac – odbicie od ściany na odległość
  • Kong – przeskok przez przeszkodę na odległość
  • Wbitka – przeskoczenie ścianki jak najwięcej razy w ciągu minuty

 

Zawody, pod patronatem Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich, odbyły się z pomocą organizacyjną Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz medyczną – suwalskiej Uczelni. W poszczególnych kategoriach wiekowych najlepsi okazali się zawodnicy z Płocka, Wejherowa, Gdyni i Gdańska. Wśród suwalczan najlepsi byli: Katarzyna Symonowicz i Bartłomiej Stefanowicz (do 15 lat), Szymon Wiliński (do 9 lat), Oliwier Kozielski (do 12 lat), którzy na co dzień trenują parkour na Movement Arenie w Suwałkach.
 

Parkour to forma aktywności psychofizycznej polegająca na bezpiecznym, efektywnym i szybkim przemieszczaniu się w każdym terenie. W parkour ważne jest także kształtowanie charakteru oraz przełamywanie barier psychicznych. Za twórcę parkour uważa się francuza Davida Belle'a, który pod koniec lat 80 XX wieku na przedmieściach Paryża (Lisses) wraz z kolegami w różny sposób zaczęli pokonywać miejskie przeszkody, a następnie nadając temu nazwę.

 

Dodaj komentarz