Medalowy weekend w wykonaniu zawodników Suwalskiego Klubu Badmintona

7 medali zdobyli zawodnicy Suwalskiego Klubu Badmintona podczas Masovia Cup

7 medali zdobyli zawodnicy Suwalskiego Klubu Badmintona podczas Masovia Cup, rozgrywanego w podwarszawskiej Zielonce oraz 3 złote medale na zagranicznym turnieju Yonex Bulgarian International Championships.

W turnieju w Zielonce suwalscy zawodnicy wystąpili w składzie: Jan Szeszko, Aleksandra Wilczewska, Aleksandra Wasilewska, Maja Szyszkowska, Agata Szeliga, Róża Szyperek, Bartosz Folejewski, Karol Motulewicz, Viktoriya Pletsiukhova oraz Veranika Stankevich.

Pierwszy medal dla SKB wywalczył mixt: Róża Szyperek/Bartosz Folejewski. W półfinale nieznacznie ulegli parze z Przemyśla wynikiem 11:21, 18,21 zdobywając tym samym brązowy medal w grze mieszanej U13. Kolejne medale dorzuciły dziewczyny w kategorii młodzieżowiec. Viktoriya Pletsiukhova oraz Veranika Stankevich. Viktoriya grając w parze z Janem Frańczakiem (UKS Hubal Białystok) zdobyła brązowy medal w grze mieszanej młodzieżowców, a Veranika grając w parze z Krzysztofem Podkowińskim (UKS Hubal Białystok) zdobyła srebrny medal w tej samej konkurencji. Dziewczyny również grały ze sobą w grze podwójnej młodzieżowców, ulegając w finale parze Białostockiej Stankiewicz/Radziszewska 23:25, 17:21 zajmując tym samym drugie miejsce.

Następne medale dorzucili w kategorii juniorów młodszych Jan Szeszko, Aleksandra Wilczewska oraz Aleksandra Wasilewska. Janek wraz z Olą Wilczewską wygrali w grze mieszanej U17, Aleksandra Wilczewska oraz Aleksandra Wasilewska zdobyły brązowy medal w grze podwójnej U17 a Aleksandra Wasilewska zdobyła również brązowy medal w grze pojedynczej U17.

W turnieju Yonex Bulgarian International Championships wystąpiło dwóch zawodników z Suwałk - Robert Cybulski oraz Mikołaj Szymanowski. Robert Cybulski grając w parze z Kornelią Marczak (UKS Plesbad Pszczyna) grę mieszaną oraz Szymonem Ślepeckim (ABRM Warszawa) grę podwójną zdominował turniej w obu grach podwójnych. Pierwsze złoto wygrał najpierw w grze podwójnej, a później dorzucił drugie zwycięstwo w grze mieszanej. Z doskonałej strony zaprezentował się również Mikołaj Szymanowski, będący od tego roku zawodnikiem Suwalskiego Klubu Badmintona. W Bułgarii zdobył swój pierwszy tytuł w grze pojedynczej mężczyzn na międzynarodowym turnieju.