Lech Poznań zwycięzcą turnieju im. Grzegorza Wołągiewicza

VIII edycja Turnieju imienia Grzegorza Wołągiewicza w Suwałkach

Dziewięcioletni piłkarze z Akademii Lecha Poznań zwyciężyli VIII edycję Turnieju imienia Grzegorza Wołągiewicza, który odbył się w weekend na Stadionie Miejskim w Suwałkach.

 

Przez dwa dni dziesięć drużyn z całego kraju rywalizowało w Suwałkach podczas kolejnej edycji turnieju upamiętniającej byłego prezesa Wigier Suwałki oraz prezydenta miasta, Grzegorza Wołągiewicza. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa udziału w rywalizacji nie wzięły zespoły zagraniczne. Mimo tego w mieście pojawiły się najlepsze akademie piłkarskie z kraju jak Lech Poznań, Wisła Kraków czy Jagiellonia Białystok. Dzień przed rozpoczęciem turnieju okazało się, że jedna z drużyn nie pojawi się w Suwałkach, więc dziesięcioosobowy skład uzupełnili rok młodsi zawodnicy akademii Wigier. Podopieczni trenera Arkadiusza Szczerbowskiego mieli bardzo trudne zadanie, jednak wielokrotnie prezentowali olbrzymi charakter i chęć podjęcia walki ze starszymi, za co zostali nagrodzeni przez organizatorów pucharem Fair Play.

 

Z kolei zespół Akademii Wigier Suwałki z rocznika 2011, prowadzony przez trenerów Tomasza Chmielewskiego oraz Michała Kubasa, spisał się dobrze na tle silnych rywali, zajmując ostatecznie piąte miejsce. Tuż za podium uplasowała się Jagiellonia Białystok, trzecie miejsce zajęła Varsovia Warszawa, drugie Wisła Kraków, a najlepiej podczas całego turnieju spisała się Akademia Piłkarska Lecha Poznań. 

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA 

  1. Lech Poznań
  2. Wisła Kraków
  3. Varsovia Warszawa
  4. AP Jagiellonia Białystok
  5. AP Wigry Suwałki
  6. BE A Star Wilczki Warszawa
  7. AP Junior Białystok
  8. APN Hattrick Białystok
  9. AP Talent Białystok
  10. AP Wigry Suwałki r. 2012

 

Dodaj komentarz