Kierowcy pod wpływem alkoholu i narkotyków

Trzeźwość ponad 1100 kierowców skontrolowali suwalscy policjanci

Trzeźwość ponad 1100 kierowców skontrolowali w poniedziałek (03.01) suwalscy policjanci. 4 z nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę na „podwójnym gazie”, w tym dwóch prawdopodobnie pod wpływem narkotyków.

 

Mundurowi w poniedziałek od wczesnych godzin rannych sprawdzili trzeźwość ponad 1100 kierowców w mieście i na terenie powiatu. Niestety czterech z nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę na „podwójnym gazie”, w tym dwóch prawdopodobnie pod wpływem środków odurzających. Wczesnym rankiem mundurowi wyeliminowali z ruchu dwóch nieodpowiedzialnych kierowców, którzy mieli od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie. Z kolei w godzinach popołudniowych na terenie powiatu suwalskiego mundurowi zatrzymali dwóch kierowców podejrzewanych o prowadzenie pojazdów pod wpływem środków odurzających. Mężczyznom została pobrana krew do badań i te wyniki ostatecznie rozstrzygną o ich odpowiedzialności.

 

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz