Droga prowadząca do firm na ul. Północnej w opłakanym stanie

remont nawierzchni drogi stanowiącej dojazd z ulicy Północnej

 

O remont nawierzchni drogi stanowiącej dojazd z ulicy Północnej i apelują do prezydenta Suwałk przedstawiciele mieszczących się tam firm. Jak mówią, dziury w nawierzchni oraz złogi błota uniemożliwiają jakiekolwiek poruszanie się nią tak samochodom osobowym jak i samochodom ciężarowym.

 

Przedstawiciele firm Stollar Systemy Okienne, HEDAN-PAK oraz Xpression wystosowali wspólne pismo do prezydenta Suwałk w kwestii nawierzchni, która prowadzi do ich firm na ulicy Północnej. W swym wniosku zwracają się z prośbą o remont nawierzchni drogi stanowiącej dojazd z ulicy Północnej biegnącej przez działki o nr 24538, 24814, 24819/6 położonej w Suwakach, w tym dostosowanie aktualnej jej nawierzchni do bieżącej przepustowości. Jak twierdzą, przejazd tą drogą od dłuższego czasu jest znacznie utrudniony, zaś w dniach z opadami atmosferycznymi (śnieg i deszcz i inne) przejazd  jest praktycznie niemożliwy. Dziury w nawierzchni oraz złogi błota uniemożliwiają jakiekolwiek poruszanie się nią tak samochodom osobowym jak i samochodom ciężarowym. 

- Taki stan rzeczy jest niedopuszczalny. W chwili obecnej bardzo utrudnione jest normalne funkcjonowanie, w tym dojazd pracowników, czy też większych samochodów z materiałami potrzebnymi do produkcji w naszych firmach, czy też tych przewożących nasze produkty, które narażone są na uszkodzenie. Takie okoliczności były wielokrotnie nam zgłaszane przez podmioty zewnętrzne. Mając na uwadze powyższe wnosimy o natychmiastowe wykonacie stosownych prac i trwałe dostosowanie tej drogi do odpowiednich warunków, tak aby można było z niej normalnie korzystać cały czas, a nie jedynie doraźnie. To na właścicielu drogi (w tym jej zarządcy) ciąży prawny obowiązek utrzymania jej w należytym stanie i to on odpowiada za wszelkie szkody powstałe w związku z jej nienależytym stanem. Takie też roszczenia będą egzekwowana na dalszym etapie - czytamy w piśmie.
 

5 Komentarzy

Zuezuo

15/02/2024

Ul. Hiszpanska, Miłosza nie muszą o nic prosić. A dlaczego? Bo miasto sprzedaje tam dzialki. Co więcej są to ul uzbrojone m.in. W wodociąg. Ale np. Na ul Greckiej trzeba go sobie zrobić na wlasny rachunek bo wodociągi nie mają teraz kasy. Ostatnio ul. Lawendowa zrobiła projekt do budżetu obywatelskiego bo nie mają drogi. Miasto ma swoje obowiązki i się nie wywiązuje. Ale wydaje pozwolenia na budowę a potem się czlowieku martw. 

Cwaniak z Suwałek

20/02/2024

Proponuję żeby sprzedać okoliczną ziemię na kolejny supermarket. Jest Wojna Biedronki z Lidlem, trzeba korzystać!
Tylko dodać małym druczkiem, że przy budowie marketu firma ma również zrobić remont ulicy jak to miało miejsce na Daszyńskiego kiedy budowali tam Aldi.
Problem rozwiąże się sam!

Dodaj komentarz