4-5 mln zł na remont basenu

Remont basenu w Szkole Podstawowej nr 10

Do końca października bieżącego roku powinny zostać oszacowane całkowite koszty remontu pływalni w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach. 

 

Temat remontu niecki basenu poruszyła przed tygodniem radna Anna Ruszewska z klubu "Łączą nas Suwałki. Jak twierdziła, tematem zainteresowanych jest wielu mieszkańców miasta, którzy w ubiegłym roku złożyli do Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego wniosek na remont części strefy basenowej. W budżecie Miasta Suwałki na początku tego roku zabezpieczono środki finansowe na ten cel, jednak sytuacja związana z pandemią spowodowała, że fundusze zostały wstrzymane. 

 

W odpowiedzi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk przekazał, że obecnie realizowane działania zmierzające do generalnego remontu pomieszczeń sanitarno-szatniowych pływalni i samej niecki basenowej. - W chwili obecnej sprawa ponownie jest dokładnie analizowana tak, aby maksymalnie do końca października 2020 roku, oszacować całkowite koszty remontu basenu wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą. Ze wstępnych analiz wynika, że zakres niezbędnych prac będzie oscylował w granicach minimum 4 - 5 min zł. Decyzja, co do dalszego postępowania w sprawie pływalni, zostanie wypracowana w uzgodnieniu z Radnymi Rady Miejskiej w Suwałkach po opracowaniu szczegółowego zakresu niezbędnych prac oraz oszacowaniu ich kosztów - przekazał włodarz.

 

Przypomnijmy, że w 2019 roku w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020 został złożony projekt pn. Modernizacja szatni i łazienek przy basenie w Szkole Podstawowej nr 10 w Suwałkach. Projekt ten z liczbą 2715 głosów, nie wszedł do realizacji. Do budżetu Miasta na rok 2020 wprowadzono zadanie pn. „Modernizacja zaplecza szatniowego przy basenie w Szkole Podstawowej nr 10” i zabezpieczono na jego realizację kwotę niespełna 634 tys. zł. Ogłoszony został przetarg nieograniczony w którym złożono trzy oferty. Postępowanie, jak i inne zaplanowane w budżecie, zostało unieważnione na skutek nadzwyczajnych okoliczności niemożliwych do przewidzenia, a spowodowanych wprowadzeniem w kraju stanu epidemii COVID - 19. Obecnie, z uwagi na zły stan techniczny, decyzją dyrektora jednostki, pływalnia została wyłączona z użytkowania.
 

3 Komentarzy

Kto w takim razie odpowie za niewłaściwe rozporządzanie mieniem publicznym ? Komu prokuratura postawi zarzuty ?

Żenujące żeby miasto miało kasę na pierdolety typu insygnia, zmiana herbu, kaczkomaty, ledy na arenie itp a basen dla dzieci wola o pomstę do nieba!! Najlepiej zamknąć i zapomnieć przecież aqua park jest. Zima mając basen w 1 budynku dzieci maja chodzić do aga parku? 

Dodaj komentarz