Aranżacja łazienki. Wybierz właściwą baterię łazienkową

Aranżacja łazienki. Wybierz właściwą baterię łazienkową

Aranżacja łazienki to nieproste zadanie. Trzeba zadbać o każdy szczegół tak, by wszystko ze sobą współgrało. Nawet najmniejszy element ma znaczenie i potrafi wypłynąć na całościowy efekt. Dziś podpowiemy, jak wybrać baterie do łazienki i czym się kierować podczas zakupu.

 

Jak wybrać baterie łazienkowe?

Armatura łazienkowa powinna nam służyć przez lata, dlatego powinniśmy dokonywać jej wyboru rozsądnie. Dlatego warto zwracać uwagę nie tylko na ciekawe wzornictwo, ale również na jakość materiałów. Baterie łazienkowe dostępne są obecnie na rynku w wielu różnych wariantach i stylach, więc nie powinno być problemów ze znalezieniem odpowiedniego dla nas modelu. Istotną kwestią jest również materiał, z którego wykonany jest korpus baterii – najlepsze są wykonane mosiądzu, niklu lub stali nierdzewnej. Należy zwrócić uwagę również na głowicę. Najbardziej żywotne są te wykonane z ceramiki. Opłaca się również zainstalować perlator. To niewielkie, tanie urządzenie sprawia, że strumień wody zostaje wypełniony powietrzem. Baterie łazienkowe z napowietrzaczem mogą zmniejszyć zużycie wody podczas użytkowania, nawet o 60%. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu możemy nie tylko oszczędzić na rachunkach za wodę, ale zarazem zadbać o środowisko naturalne.

 

Łazienka publiczna

W przestrzeniach publicznych najważniejsze są funkcjonalność i oszczędność. Dlatego dobrze spiszą się tam nowoczesne baterie łazienkowe z czujnikami ruchu lub włącznikiem czasowym, które gwarantują dostęp do niezbędnej do umycia rąk ilości wody, ale zarazem zapobiegają jej nadmiernemu zużyciu. Baterie bezdotykowe są dobrym wyborem również ze względów higienicznych. Warto wybrać większą umywalkę pod baterią, by lepiej zadbać o czystość w razie przypadkowych odprysków wody.

 

Łazienka dla osób niepełnosprawnych

W obecnych czasach łatwo znaleźć baterie łazienkowe dostosowane również do potrzeb osób niepełnosprawnych. Warto zaopatrzyć się wtedy w modele o wyższych parametrach bezpieczeństwa. Dobrym pomysłem jest zastosowanie baterii z termostatem, dzięki czemu wyeliminujemy ryzyko poparzenia. Baterie łazienkowe w regulacją temperatury, oferują nie tylko bezpieczeństwo i wygodę, ale również oszczędzają wodę. Bateria do łazienki, z której będzie korzystać osoba niepełnosprawna może być uruchamiana przyciskiem, dźwignią lub automatycznie.

 

Łazienka w stylu glamour albo vintage

Łazienki w stylach glamour i vintage to pomieszczenia nietuzinkowe. Bateria do łazienki w takim stylu powinna dobrze wpasowywać się w kompozycję. Dobry wybór stanowią stylizowane baterie dwuuchwytowe, z oddzielnymi kurkami dla ciepłej i zimnej wody. Dobrze będą wyglądać również bardzo odważne, czarne baterie łazienkowe.

 

W nowoczesnych łazienkach warto przyjrzeć się także kolorowym modelom armatury. Ciekawym wyborem będą również baterie łazienkowe w kolorze złota, które szczególnie dobrze odnajdą się w stylu glamour. W łazienkach urządzonych w takiej stylistyce nie może zabraknąć wygodnej wanny. Wybierając baterie łazienkowe do wanny wolnostojącej, w zależności od modelu wanny możemy zdecydować się na elegancką, wysoką baterię montowaną na posadzce, model podtynkowy, lub baterie wannowe z wyciąganą wylewką montowane na rancie wanny. Po inspiracje zapraszamy do galerii, w której znajdują zdjęcia łazienek w obu stylach.

 

;o;o;


Wnętrza w stylu glamour wyglądają ekskluzywnie i luksusowo. Dobrze dobrana bateria w subtelny sposób dopełni kompozycję. Fot. Domni.pl

 

Baterie łazienkowe - jaka firma?

Na rynku dostępne są oferty wielu firm produkujących armaturę łazienkową. Dzięki szerokiej gamie produktów dostępnym na rynku bez trudu można zleźć baterię łazienkową, która najlepiej pasuje do naszego gustu oraz potrzeb.

Dodaj komentarz