Zasadzili 225 drzew na suwalskich bulwarach

Prezydent sadził drzewa na suwalskich bulwarach

Zarząd Dróg i Zieleni w Suwakach rozpoczął w czwartek (05.11) nasadzenia 225 drzew na suwalskich bulwarach. Za szpadle chwycili również Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk i Łukasz Kurzyna, zastępca prezydenta.

 

Na bulwarach w miejscu rozpoczętych dziś nasadzeń dominować będą klony (tatarski i pospolity), ale nie zabraknie także Dębu szypułkowego, Olszy czarnej i egzotycznych gatunków takich jak Skrzydłoorzech kaukaski i Korkowiec amurski. - Kontynuujemy nasadzenia drzew na suwalskich bulwarach rozpoczęte rok temu. Łącznie na terenie pomiędzy ulicami Bakałarzewską i 24 sierpnia rosnąć będzie ponad 400 nowych drzew – powiedział Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

 

Tej jesieni na terenie całego miasta przybędzie w sumie 501 drzew i krzewów: dokładnie 465 drzew i 36 krzewów. Oprócz bulwarów zostaną posadzone m.in. przy ul. Grunwaldzkiej, Jagiełły czy Pileckiego. Nasadzeń dokonuje Dział Zieleni Miejskiej oraz dwie firmy, które realizowały inwestycje na terenie miasta. W przypadku Zarządu Dróg i Zieleni są to głównie działania wynikające z realizacji przyjętego na ten rok planu rozbudowy miejskiego drzewostanu. Dodatkowo zostaną wykonane nasadzenia zastępcze, które pojawią się w miejscu usuniętych drzew. Te nazywane są również „nasadzeniami kompensacyjnymi” i mają na celu zachowanie równowagi w drzewostanie po wycince drzew uszkodzonych, obumarłych, które ze względu na swój stan zagrażały bezpieczeństwu mieszkańców.

 

Nasadzenia zastępcze wykonywane są również na skutek wycinki drzew z uwagi na prowadzone inwestycje. Miało to miejsce m.in. przy budowie bulwarów nad Czarną Hańczą czy też wznoszeniu zabudowy wielorodzinnej przy ul. Sikorskiego.

 

5 Komentarzy

Alonzo Mordziaty

05/11/2020

Najpierw się starodrzew wycina w pień, a potem mietły i cypryski sadzi, co by beło na francuske modłe.

Kameduła

06/11/2020

Najlepiej jest jak każdy robi to co umie najlepiej. Jak Czesław załapał za łopatę to tak powinno zostać.

Hough

Czesław umie się stosownie ubrać do pracy i od razu widać, ze obycie ze szpadlem ma czego nie można powiedzieć o zastępcy, akcja powinna być propagowana przynajmniej raz w miesiacu

Marek JARZABSKI

07/11/2020

Blisko wody to więcej liści w rzece na jesieni. A  wiosna i latem to efekt wspaniały.

Wracam ponownie  do chaszczy /chyba pokrzywa,/ od strony lewej północnej-CPN// komuś zabrakło  paliwa, a może nie wiadomo czyj to teren do sprzątania. Latem mocno szpeciło  , no i teraz nie jest dobrze.

Pisałem do "ogólnego" w magistracie ale chyba nie czytają.

Dodaj komentarz