"Obecna ekipa rządząca szykuje nam zalew nielegalnych imigrantów"

Konferencja prasowa Adama Andruszkiewicza, posła Prawa i Sprawiedliwości

 

- Chcemy, żeby mieszkańcy mieli świadomość tego co się dzieje, bo rząd Donalda Tuska i Szymona Hołowni szykuje nam zalew nielegalnych imigrantów - mówił w piątek (07.06) w Suwałkach Adam Andruszkiewicz, kandydat PiS do Parlamentu Europejskiego.

 

Konferencja prasowa Adama Andruszkiewicza, posła Prawa i Sprawiedliwości oraz kandydata do Parlamentu Europejskiego z okręgu województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, odbyła się w piątek przed Urzędem Miejskim w Suwałkach. Poseł apelował, aby w niedzielę udać się do urn wyborczych i oddać głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Poruszył także temat pisma, które Podlaski Urząd Wojewódzki wystosował w ostatnich dniach do lokalnych samorządów, w tym m.in. do prezydenta Suwałk i starosty suwalskiego. W piśmie znajduje się prośba, aby wskazać miejsca i obiekty możliwe do wykorzystania przy masowych napływie uchodźców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - innych niż objętych pomocą na podstawie ustawy z 2022 roku o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terenie tego kraju. Zdaniem Adama Andruszkiewicza z tego pisma jasno wynika, że obecny rząd szykuje się na przyjęcie nielegalnych migrantów w ramach paktu migracyjnego.

- Rząd Donalda Tuska i Szymona Hołowni już dzisiaj szuka miejsca zakwaterowania dla tych migrantów, wysyłając takie pismo do samorządowców. Prosi o wskazanie miejsc po to, żeby można było stworzyć chociażby obozowiska, albo miejsca stałego zamieszkania, akademiki i daje czas do dzisiaj, aby samorządy się do tej prośby ustosunkowały. Jasno z tego pisma wynika, że nie chodzi o Ukraińców, bo jest jasno napisane, że chodzi o innych obywateli niż objętych ustawą o pomocy Ukrainie. W związku z tym chcieliśmy przestrzec wszystkich mieszkańców Suwalszczyzny przed tym, że prawdopodobnie obecna ekipa rządząca szykuje nam zalew nielegalnych imigrantów, właśnie chociażby relokowanych w ramach paktu migracyjnego. To jest niebezpieczna sytuacja, której możemy się przeciwstawić biorąc udział w wyborach w najbliższą niedzielę. Proszę, aby mieszkańcy udali się do urn wyborczych, oddali swój głos na Prawo i Sprawiedliwość i na mnie osobiście. Deklaruję, że będę zdecydowanie walczył z tego typu pomysłami. Nie zgadzam się na to, żeby nielegalni imigranci byli siłowo relokowani na Suwalszczyznę i do całego województwa podlaskiego. Absolutnie jestem przeciwny temu pomysłowi. Uważam, że Polacy już wystarczająco pomogli uchodźcom z Ukrainy. Obciążyliśmy swój budżet, kieszenie Polaków i wystarczy. Niech kraje zachodnie, które są o wiele bogatsze goszczą u siebie przybyszów z Afryki Północnej, którzy chcą tam mieszkać. Chcemy, żeby mieszkańcy mieli świadomość tego co się dzieje i apelujemy, żeby odpowiedzieć na to zagrożenie stawiając krzyżyk w wyborach do Parlamentu Europejskiego na moją kandydaturę - zachęcał Andruszkiewicz.  

12 Komentarzy

PiSwyborca

07/06/2024

Członek ruskiej partii PiS , złodziei i kombinatorów  poucza Polaków! Mamy swój rozum i mamy oczy a Ty baranie nie strasz bo się zesrasz. Obyś nigdy nie wrócił do polityki złodzieju !

zapamiętaj, już wkrótce zdejmiesz klapki z oczu, " będziemy współpracować z Rosją, taką jaka ona jest" - to słowa twojego tuska . wkrótce będą muśliny w gościach po sąsiedzku, to twój tusk szykuje Polakom, rachunek za światło już masz ??

Jako typowy wyborca PO jesteś wulgarny i dziwię się moderatorom, że cię przedrukowali. Widać, że im po drodze z takimi, którzy jak ty trzęsą portkami wietrząc porażkę wyborczą !

Asia

07/06/2024

Dodane przez SUWALAKPATRIOTA w odpowiedzi na

tak, tak, w/g tuska , ech , jeszcze będziesz żałował za głos oddany na tuska 

SUWALAKPATRIOTA

07/06/2024

Dodane przez Asia w odpowiedzi na

PiS kłamał, kłamie i będzie kłamał tak samo jak PO albo nawet bardziej.

A czy to czasem nie Donald ściskał Putina na Molo czy na lotnisku w Smoleńsku ? Więc się zastanów zanim coś napiszesz !

Dodaj komentarz