Małgorzata Andryszczyk zostanie Rektorem PUZ w Suwałkach

Kolegium Elektorów Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach zdecydowało

 

W poniedziałek (22.04) Kolegium Elektorów Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach zdecydowało, że od 1 września 2024 roku funkcję Rektora PUZ w Suwałkach pełnić będzie dr n. o zdr. Małgorzata Andryszczyk.

 

Państwowa Uczelnia Zawodowa w Suwałkach poinformował, że od września 2024 r. suwalską Uczelnią pokieruje dr n. o zdr. Małgorzata Andryszczyk. Dziś kandydaci wskazani przez Radę Uczelni (dr n. o zdr. Małgorzata Andryszczyk i dr inż Marcin Sobotka) spotkali się z wybranym wcześniej elektorami (13 osób: to reprezentanci poszczególnych wydziałów, studentów i pracowników administracji), gdzie m. in. prezentowali swoją koncepcję funkcjonowania i rozwoju PUZ w Suwałkach. Kolegium elektorów w wyniku głosowania wybrało na funkcję rektora na kadencję 2024 - 2028 dr n. o zdr. Małgorzatę Andryszczyk, która obejmie je od 1 września.

 

Małgorzata Andryszczyk to z zawodu pielęgniarka, od 1988 r. nauczyciel w Studium Medycznym w Suwałkach, od wielu lat związana z suwalską Uczelnią. Od 2012 roku zastępca dyrektora w Instytucie Ochrony Zdrowia (obecnie Wydział), a od października 2019 r. Dziekan Wydziału Ochrony Zdrowia, dr nauk o zdrowiu (2017 r.) Społecznie działa w Zespole ds. Zdrowia Publicznego miasta Suwałki oraz w Radzie Społecznej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Suwałkach.

 

4 Komentarzy

Dodaj komentarz