Zatrzymany do kontroli 19-latek nie miał prawa jazdy, bo już zdążył je stracić

Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami

 

Policjanci z Bakałarzewa zatrzymali do kontroli citroena. Okazało się, że kierujący nim 19-latek nie ma prawa jazdy. Uprawnienia zostały mu cofnięte za przekroczenie punktów w związku z naruszeniem przepisów ruchu drogowego. 

 

Policjanci z Posterunku Policji w Bakałarzewie zatrzymał do kontroli citroena, którym kierował 19-latek. Okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ zostały mu cofnięte w lutym tego roku, gdyż jako młody kierowca przekroczył liczbę 20 punktów za naruszenie przepisów ruchu drogowego. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pomimo cofniętych uprawnień grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci przypominają, że młody kierowca straci prawo jazdy m.in. w przypadku przekroczenia w okresie 1 roku od dnia wydania po raz pierwszy prawa jazdy, liczby 20 punktów za naruszenie przepisów ruchu drogowego lub stwierdzenia, na podstawie prawomocnych rozstrzygnięć, że w okresie 2 lat od dnia wydania po raz pierwszy prawa jazdy, popełnił on przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji lub trzy określone wykroczenia.

 

Foto: KMP Suwałki

1 Komentarzy

Dodaj komentarz