Po koncercie TVP: zostały toalety, uszkodzone chodniki i trawniki

Problemy po wojskowym pikniku oraz koncercie Telewizji Polskiej

 

Na ukruszone krawężniki, zdewastowane trawniki i przenośne toalety, które wciąż blokują miejsca parkingowe po koncercie TVP na suwalskich bulwarach, zwrócił uwagę radny Karol Korneluk.

 

17. września na suwalskich bulwarach odbył się wojskowy piknik oraz koncert Telewizji Polskiej pod hasłem „Razem dla bezpiecznych granic”. W wydarzeniu uczestniczyły tłumy suwalczan, a na największej w historii miasta rozstawionej scenie pojawili się m.in. Krzysztof Cugowski, Viki Gabor, Maja Hyży, czy Natasza Urbańska. Od zakończenia imprezy minęły już blisko dwa tygodnie. Z bulwarów znikła scena, ale pozostały uszkodzone chodniki i trawniki, a na miejscach parkingowych wciąż stoją przenośne toalety. Problem ten poruszył w środę (27.09) na sesji Rady Miasta Karol Korneluk z Koalicji Obywatelskiej. 

- Czy na udostępnienie terenów zielonych, ulicy Wajdy i parkingów była podpisana stosowna umowa i czy w tej umowie były zapisy dotyczące przywrócenia terenu do takiego stanu jaki był zastany przez organizatorów. Myślę, że większość z nas widziała jakie są zniszczenia po tym koncercie. Ukruszone krawężniki, zdewastowane trawniki. Jeżeli był takie zapisy to kiedy możemy spodziewać się usunięcia tych awarii. Chcę też zapytać do kiedy ten teren jest udostępniony dla tej firmy, gdyż wciąż na parkingu na miejscu dla osób niepełnosprawnych stoją przenośne toalety. Sterta śmieci nadal blokuje miejsca parkingowe przy ulicy Andrzeja Wajdy - mówił Korneluk.

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk przekazał, że Zarząd Dróg i Zieleni podpisał umowę z TVP, na czym zarobił ponad 15 tysięcy złotych. Zgodnie z umową organizator zobowiązał się doprowadzić bulwary do stanu sprzed koncertu. 

- Ta część bulwarów od ulicy 24 sierpnia jest w naszej dyspozycji, my pobieramy środki finansowe za udostępnienie tych terenów w całości. Natomiast ta część od ulicy Mickiewicza gdzie jest parking również, ale ta część zielona objęta jest trwałością projektu. Dostaliśmy unijne pieniądze i za tą część zieloną nie możemy pobierać środków finansowych. Szkody faktycznie są. Z tej umowy wynika, że  te szkody TVP usunie. Zaangażowana ma być firma, która przystąpi do naprawy zaistniałych uszkodzeń. Z kolei toalety mają być usunięte do końca tego tygodnia, taką mam informację. To wszystko musi być doprowadzone do stanu sprzed tej imprezy - zapewniał włodarz.

17 Komentarzy

trawnik odrośnie jak deszcz popada, kible zabiorą, krawężniki wymienią, bo tak stanowi umowa i po sprawie. Kolejne wystąpienie nieroba z OSiRu, który bierze grubą kasę za nic. Kierownik od siedmiu boleści, który nie może ogarnąć porządków na nadzorowanych obiektach. Ością w gardle komuchom, jeszcze stoi ten koncert.

Danuta

28/09/2023

Dodane przez Zenek w odpowiedzi na

co za bzdury, to zniszczenia? chyba jakiś żart, biorą pieniądze i to duże, więc niech i zrobią porządek, a trawniki?? jak te trawniki wyglądaja w całym mieście, gdzie brak cienia trawa jest wysuszona, to brak deszczu a nie wina  trawnika

Danuta

02/10/2023

Dodane przez Zenek w odpowiedzi na

dobrze, że przez polską telewizję, a nie rusko-niemiecką, TU JEST POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! przypominam, jakbyś zapomniał : TU JEST POLSKA

Jadzia

28/09/2023

To niech radny się zajmie porządkami ogólnie na mieście,bo teraz to tak troszkę pod publiczkę.Ale wiadomo stołka trzeba się mocno trzymać.Dróg i ulic nie potraficie odśnieżyć,nocą w mieście latarnie gasicie,to może tak podatek od nieruchomości obniżcie,zlikwidujcie tę strefę płatnego parkowania.To jak towarzysze pomożecie??

Danuta

28/09/2023

łapy wyciąga do rządu po pieniądze, a potem bruździ !!!!!!!!!!!!!!!!! dlatego nie lubie KO , brak szacunku dla wojska, dla mundurowych, a niemców wychwalają,  nie jesteście Polakami tylko "kolaborantami" , w razie zaatakowania przesmyku suwalskiego na takich z KO  nie będziemy mogli liczyć

ATUNAD

30/09/2023

Dodane przez Danuta w odpowiedzi na

A od kiedy jakikolwiek rząd miał swoje pieniądze, tępa 3,14Sbolszewicka dzido? Pieniądze są publiczne, pochodzące z publicznych danin, które płacą wszyscy bez względu na barwy polityczne. A co do szacunku do wojska, do mundurowych to się lepiej nie wypowiadaj. Szacunkiem do wojska według ciebie ma być ciąganie w weekendy żołnierzy i sprzętu wartego jest ma się szkolenie się w koszarach, na placach ćwiczeń i na poligonach a nie uskuteczniać pornografię w największych zadupiach bo tak wymyślił sobie minister celebryta. A weekend to nie tylko służy pokazom dla okolicznej gawiedzi ale przede wszystkim do godziwego odpoczynku na łonie rodziny.

Anonymous

28/09/2023

Pytam się kto wpuścił telewizję polską do Suwałk. Winnych trzeba ukarać, a jak dorwiemy się do władzy to nie pozwolimy na takie patriotyczne występy.

Suwalczak

29/09/2023

Dodane przez Anonymous w odpowiedzi na

Ty to tak na poważnie, a Pan Korneluk to niech zacznie pracować za darmo w Radzie Miasta to może będzie to praca adekwatna do rzeczywistości

RADAGAST

29/09/2023

Suwałki to miasto brudne nie zadbane na ul. Modrzewiowa chodnik zarośnięty , parkingi zasyfione , UL. Klonowa to samo , nikt nie dba o chodniki wyrastają z nich chwasty , to wygląda nie jak w mieście tylko w zapadłej dziurze , zajedż do Ełku czyst zadbane , wyczyszczone ,  a u nas syf .

Tak będzie wyglądał Polska po pisie. Apologeci nie posprzątają, zrobią to Polacy. A do tych co są zmanipulowani: wojsko i służby wplątano w kampanię wyborczą jedynej słusznej partii. Podobnie TVP i spółki państwowe. Zapłacicie za to sami, czy zapłacą za to wszyscy? Również nie popierający rozdawnictwa. 

Heniek ..

30/09/2023

To prawda centrum miasta ,syf totalny ,bród smród i ubóstwo , rozbite szklo na chodnikach , itd. czy tego nie widzą tzw. urzednicy miasta i radni , gdzie jest ZDIZ.   ZLIKWIDOWAC TĄ FIRMĘ . 

A może tak pretensje za ów "...syf totalny ,bród smród i ubóstwo , rozbite szklo na chodnikach , itd...." przekieruj do tych co ten syf po sobie zostawiają, co?

Joanna

07/10/2023

W kwestii porządków to dorzucam temat mycia aut na osiedlach, z których wszystko spływa do instalacji deszczowej. 

Dodaj komentarz