Przekazanie do użytku nowej Szkoły Podstawowej w Wiżajnach

Coraz bliżej ukończenia jest nowa Szkoła Podstawowa w Wiżajnach

 

Uroczyste przekazanie do użytku budynku nowej Szkoły Podstawowej odbyło się w środę (11.10) w Wiżajnach. 

 

Coraz bliżej ukończenia jest nowa Szkoła Podstawowa w Wiżajnach. Obiekt jest już gotowy i dziś został oficjalnie przekazany do użytku, ale w klasach brakuje jeszcze ławek, krzeseł i innych potrzebnych w każdej klasie przyrządów i pomocy dydaktycznych. W nowej szkole o powierzchni dwóch tysięcy metrów kwadratowych mieści się 11 przestronnych klas lekcyjnych, sala komputerowa, świetlica, stołówka i cztery osobne oddziały przedszkolne. 

- Warunki są nieporównywalne z tym co mamy teraz w starej szkole. Będziemy mieli teraz to, czego nam najbardziej brakowało, czyli stołówek i świetlicy, bo było to w takich warunkach, że sale były bardzo małe. Teraz będziemy mieli ogromną przestrzeń i wyposażone wszystkie pracownie przedmiotowe w nowoczesny sprzęt. Wpłynie to zarówno na jakość nauczania i na bezpieczeństwo. Możliwość uczenia się w klasach przedmiotowych na pewno wpłynie na polepszenie wyników. No i ta radość dzieci, które czekają i dopytują, kiedy będą mogły zacząć tutaj przychodzić - mówiła Mirosława Wierzchowska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wiżajnach.

Decyzja o budowie nowej placówki w Wiżajnach zapadła, gdy gmina otrzymała dofinansowanie na ten cel z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Kwota dofinansowania wyniosła ponad 12,7 mln zł. Do tego doszły pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego (500 tys. zł) i z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (450 tys. zł). Cała inwestycja kosztowała prawie 15 mln zł, a wraz z przyszkolnym nowoczesnym boiskiem 17,5 mln zł.

-  To szkoła na miarę XXI wieku. Wszystko jest nowoczesne, winda, ciągi komunikacyjne, połączenie z halą sportową. Do tej pory mieliśmy bardzo słaby obiekt, który nie spełniał wymogów, ale teraz będzie wszystko tak jak trzeba. Dzieci raz jest więcej, a raz mniej ale zawsze jest dużo dzieci i ta szkoła będzie im służyć - powiedział Jacek Pietrukiewicz, wójt gminy Wiżajny.  

Obecnie do starej szkoły w Wiżajnach uczęszcza 200 dzieci razem z przedszkolakami. Uczniowie do nowego budynku przeniosą się po feriach zimowych. 

5 Komentarzy

PiSwyborca

12/10/2023

Weź sobie ten kawałek wstążki do domu , bo mam nadzieję , że to ostatnia wstążka przecięta przez Ciebie😎

Mitowosi

13/10/2023

No tak szkoła wybudowana za nasze pieniądze z podatków. A tłuste świnie zbierają podziękowania, jakby to oni za własną kasę to postawili. Wielce czcigodny dobrodajny Pan Zieliński!  Żenada!!! 

ciach! Kolejna wstęga przecięta... Dziś odsłonięcie pomnika. Człowieku, ty się tak nie katuj...

Dodaj komentarz