Cztery oferty w przetargu na rozbudowę SP 4

Przetarg na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 4 w Suwałkach

 

W przetargu na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 4 w Suwałkach wpłynęły cztery oferty. Problematyczna okazała się część zamówienia na przebudowę bloku żywieniowego.

 

Wykonana przed trzema laty rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 4 w Suwałkach wciąż nie spełnia zapotrzebowania na miejsce w tej placówce. Duża liczba nowo budowanych osiedli w południowej części miasta powoduje, że mieszka tam coraz więcej dzieci. Dlatego też władze miasta od dłuższego czasu pracują nad koncepcją rozbudowy tej placówki. W miniony poniedziałek (30.01) otwarte zostały oferty w przetargu na rozbudowę placówki. Zadanie podzielone zostało na dwie części. Pierwsza polegała na rozbudowie budynków szkoły z budową nowej sali gimnastycznej oraz zagospodarowaniem terenu. Druga, na przebudowie budynku, w szczególności bloku żywieniowego. 

 

Kwota, jaką władze miasta zamierzały przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi: 24 950 000,00 zł brutto (część 1 – 23 510 970,65 zł brutto i część 2 – 1 439 029,35 zł brutto). Tylko jedna firma złożyła ofertę na obie części przetargu, jednak kwota jakiej oczekuje to ponad 30 mln zł. Część druga z przebudową bloku żywieniowego została unieważniona, gdyż jak przekazano w Biuletynie Informacji Publicznej, podlegały one odrzuceniu. Od władz Suwałk zależeć będzie teraz czy dołożyć pieniędzy i rozstrzygnąć  pierwszą cześć oferty, czy też powtórzyć całość. 

 

zestawienei ofert

Dodaj komentarz