XXI Gala Prezydenta Suwałk Włócznia Jaćwingów

kilkaset osób bawiło się w hali widowiskowo-sportowej Suwałki Arena

 

Żłobek Miejski w Suwałkach, Areszt Śledczy, Park Naukowo-Technologiczny, Mirosława Krymska oraz Bank Spółdzielczy to tegoroczni laureaci Nagrody Prezydenta Suwałk - Włócznia Jaćwingów.

 

W ostatnią sobotę (10.02) karnawału kilkaset osób bawiło się w hali widowiskowo-sportowej Suwałki Arena, gdzie odbyła się 21. edycja Gali Prezydenta Suwałk Włócznia Jaćwingów. "Suwalskie Oskary", jak nieraz nazywa się prezydencką nagrodę, przyznawane są za wybitne zasługi dla miasta we wszystkich dziedzinach życia publicznego. Do nagrody wpłynęło 27 zgłoszeń z czego tradycyjnie już przyznano pięć włóczni. Trzy włócznie wybrała kapituła złożona m.in. z poprzednich laureatów tej nagrody, a dwie bezpośrednio sam prezydent Suwałk.

- Te organizacje i te osoby, którym wręczamy Włócznię Jaćwingów, wnoszą bardzo wiele w życie naszego miasta. Zasługują, żeby zaprosić ich tutaj, pokazać jako gwiazdy tego wieczoru, podziękować za prace, złożyć gratulacje i wręczyć Włócznię Jaćwingów. W naszym mieście jest wiele osób zasługujących na szacunek, uznanie i nagrody. Osób, które nie ulega wątpliwości, osiągnęły w swojej dziedzinie sukces. One dokładnie wiedzą ile wymagało to wysiłku, pracy, zaangażowania. Ile im to zajęło lat - mówił przed wręczeniem nagród Czesław Renkiewicz.

Po części oficjalnej zebrani mogli rozpocząć zabawę. Gwiazdą wieczoru był Organek.

 

Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Suwałk otrzymali:

 

  • Bank Spółdzielczy w Suwałkach - za ponad 120-letnią działalność i finansowe wsparcie rozwoju suwalskich firm oraz długoletnią aktywność w organizacji i promocji wydarzeń sportowych, kulturalnych i społecznych.
  • Żłobek Miejski w Suwałkach - za profesjonalną opiekę oraz pracę edukacyjną i wychowawczą, a także zapewnienie warunków sprzyjających prawidłowemu rozwojowi najmłodszych mieszkańców naszego miasta.
  • Areszt Śledczy w Suwałkach - za współpracę z instytucjami samorządowymi, przedsiębiorstwami i organizacjami pożytku publicznego oraz łączenie resocjalizacji z działaniami na rzecz lokalnej społeczności, a także rozbudowę jednostki, która przyczyni się do zwiększenia miejsc pracy w naszym mieście.
  • Mirosława Krymska - za upowszechnianie kultury, odkrywanie talentów aktorskich i rozbudzanie pasji do teatru wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, a także za inicjowanie i współtworzenie wielu happeningów, festiwali i projektów kulturalno-edukacyjnych.
  • Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach Sp. z o.o - za wspieranie przedsiębiorców, organizację najważniejszej imprezy gospodarczej w regionie – Forum Biznesowe Pogranicza, zajęć i konkursów dla młodzieży rozwijających wiedzę z zakresu innowacji i przedsiębiorczości.

 

3 Komentarzy

Tera ja

11/02/2024

W następnym roku ja dostanę włócznią , bo nie będzie komu dawać.

Dodaj komentarz