W Parku królowała wołowina

IX Międzynarodowy Konkurs Kulinarny „Sąsiedzi przy stole”

W deszczowej aurze, ale za to z degustacją wielu pysznych dań odbył się w niedzielę (11.09) w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach IX Międzynarodowy Konkurs Kulinarny „Sąsiedzi przy stole”.

 

Dania kuchni Polskiej, Gruzińskiej i Węgierskiej mogli dziś posmakować zebrani w parku Konstytucji 3 maja, gdzie jak co roku odbył się kulinarny festiwal. W tym roku motywem przewodnim wydarzenie były dania z lub na bazie mięsa wołowego, choć dużym wzięciem cieszyły się również słodkie potrawy.

- Wołowina to jedno z najzdrowszych mięs. Przede wszystkim ta wołowina z krowy rasy polskiej czerwonej wraca do łask. Nie kojarzy nam się ta rasa już tylko z krową na mleko, ale z mega dobrym elementem kulinarnym i dobrze, że na Podlasiu ta rasa się odradza. Jest coraz więcej hodowców, którzy produkują to mięsa. To na pewno inne mięso niż wieprzowina. Nie chciałbym mówić co jest lepsze, co jest gorsze. Każdy lubi coś innego, natomiast jest to na pewno mięsa zdrowe. Ma więcej smaku niż wieprzowina, ma więcej walorów smakowych. Jest może trudniejsze w obróbce kulinarnej niż wieprzowina, ale jeśli trochę się znamy na wołowinie i wiemy jaki element do czego użyć to ułatwi nam to sprawę - mówił szef kuchni Marcin Budynek.

Mimo deszczowej pogody wielu suwalczan zdecydowało się dziś wybrać do Parku, żeby samemu spróbować przygotowanych przez kucharzy dań. Oprócz jedzenia na zebranych czekały też koncerty, warsztaty kulinarne oraz kiermasz regionalnego jadła i rękodzieła.

 

1 Komentarzy

Dodaj komentarz