Urząd Skarbowy w Suwałkach wśród najlepszych w kraju

XVII Ranking Dziennika Gazety Prawnej, wygrana US Suwałki

Urząd Skarbowy w Suwałkach zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze miejsce w kategorii skuteczność wśród średnich urzędów skarbowych w XVII Rankingu Dziennika Gazety Prawnej. 

 

W tegorocznej edycji rankingu pod patronatem Ministra Finansów, wyróżnione zostały najbardziej skuteczne i efektywne izby oraz urzędy skarbowe z całej Polski. Zestawienie jest sporządzone na podstawie danych zebranych za 2020 r. Laureaci wyłonieni zostali w czterech grupach: małe urzędy, czyli te, które mają nie więcej niż 60 pracowników; średnie (zatrudniające maksymalnie 130 osób); duże urzędy oraz urzędy wyspecjalizowane, czyli takie, które obsługują tylko większych podatników. Oceniana była skuteczność (nieomylność) i efektywność (pracowitość), a następnie z tych czynników powstała klasyfikacja generalną. Urzędy mogły w obu kategoriach otrzymać maksymalnie 140 pkt. Ich suma zdecydowała o końcowym miejscu.

 

W grupie średnich urzędów skarbowych najlepszy okazał się US w Suwałkach. Wygrał on w zestawieniu generalnym i okazał się najbardziej skuteczny. Skuteczność egzekucji wyniosła 63 proc. Okazał się najlepszy pod tym względem i otrzymał komplet punktów. Wynik najgorszego urzędu wynosił niewiele ponad 20 proc. 

1 Komentarzy

Wygląda, że Suwałki są jednym z bogatrzych rejonów w Polsce. Jeżeli byłoby inaczej ściągalność byłaby niższa. Z pustego i Salomon nie naleje.

Dodaj komentarz