Suwalscy policjanci przyłączyli się do akcji protestacyjnej

Ponad 50 pracowników i funkcjonariuszy suwalskiej policji przyłączyło się do protestu

 

Ponad 50 pracowników i funkcjonariuszy suwalskiej policji wyszło w środę (09.11) przed budynek Miejskiej Komendy, przyłączając się tym samym do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej służb mundurowych. 

 

Na środę 9. listopada Rada Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych zaplanowała ogólnopolską manifestację służb mundurowych pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. W proteście oprócz policji wezmą udział przedstawiciele straży pożarnej, straży granicznej i funkcjonariusze Służby Więziennej. Protestujący domagają się 20% waloryzacji uposażeń funkcjonariuszy i dodatków progresywnych od 1. stycznia 2023 roku. Z początkowych propozycji rządu wynikało natomiast, że podwyżki planowane są w wysokości 7,8% podwyżki, a waloryzacja od marca 2023.
 

Mundurowi, którzy do Warszawy nie pojechali w geście solidarności wyszli dziś (09.11) przed budynki swoich placówek, pokazując w ten sposób poparcie dla wnoszonych postulatów. Tak było też i w Suwałkach. Punktualnie o godzinie 11.30 ponad 50 pracowników i funkcjonariuszy suwalskiej policji wyszło przed budynek. Nie chcieli jednak zabierać głosu w mediach. Wiadomo jedynie, że z Suwałk również wyjechała delegacja na protest w stolicy. 

 

Widocznym symbolem protestu, oprócz manifestacji oraz akcji stosowania pouczeń w zamian za mandaty karne ma być oflagowanie jednostek Policji i oznakowanie radiowozów. Kolejne działania Komitet Protestacyjny będzie wdrażał w miarę rozwoju sytuacji.

 

20 Komentarzy

Anonymous

09/11/2022

Zaufanie do policji spadało o 20%: służalczość względem PiS, brutalność na demonstracjach, ochranianie miesięcznic smoleńskich, domu Kaczyńskiego, domu Zielińskiego, parcie na wystawianie wysokich mandatów.

Papa Smerf

12/11/2022

Dodane przez Danuta w odpowiedzi na

Nie strajkują przeciwko partii tylko stwierdzili że za swoją służalczość powinni dostawać więcej. A z radarami na osiedle wysłała ich partia żeby zarobili na swoje podwyżki.

wszechmocna ta partia, kiedyś mieli patrole, inny był rząd , inna partia, ... a mandaty za prędkość też były, taka ich praca, ich obowiązek, za to biora pieniądze, tylko dlaczego nie chodza patrole? 

pisiorek

09/11/2022

Zieliniak wam pozwolił? Szybciutko do budy bo jeszcze który z ucha strzeli :) PISOLICJA 

ABCDEFGHIJ

09/11/2022

              F I R M A 

 

Droga siostro, drogi bracie

Chcesz niebieskie nosić gacie

Mieć pistolet i kajdanki

W pracy spędzać wszystkie ranki

Na wypłatę mieć jałmużnę

Obowiązki bardzo różne

Dla przykładu dwudziestego

Do kościoła marsz kolego

Jedenasty gdy przychodzi

Na nowennę czas nadchodzi

Świątki, piątki i niedziele

Będziesz spędzał wciąż w kościele

To zadania podstawowe

One są obowiązkowe

Mundurowym będziesz z nazwy

To już zawód nie tak ważny

Społeczeństwo z nas się śmieje

Resort nie wie co się dzieje

Związki pisma wysyłają

Na odpowiedź wciąż czekają

Do premiera się udają

Lecz go w pracy nie zastają

Starzy mają dość wszystkiego

Także przychodź ty kolego

Testy zdać ci pomożemy

I do firmy cię przyjmiemy

Jeśli księdza w rodzie masz

Świetnie sobie radę dasz

Dzisiaj będziesz kierownikiem

A za tydzień naczelnikiem…

 

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie

Co to będzie, jak to będzie

Gdy starszyzny już nie będzie…

 

Nad tą trumną zapłaczemy

Gdy tę firmę pogrzebiemy…

 

·       Powyższy tekst jest wymysłem autora i nie ma żadnego związku z ewentualnymi wydarzeniami rzeczywistymi

 

Zrobiliście z siebie kurtazyny partii więc nie liczcie na dobre słowo ludu

PiSwyborca

09/11/2022

Do roboty milicjanci . Pod dom Kaczyńskiego i Zielińskiego a nie protestować ….

Podziękujcie Zielińskiemu za to, że was traktuje jak swoich sługusów. Wasze postulaty nikogo nie wzruszają, kasy macie w brud i zbędne przywileje. Policja jak wszyscy powinna pracować do 65 r.życia i dostawać emeryturę z ZUS.

der Hund

10/11/2022

Inflację odczuwają wszyscy. Jak się nie podoba to do prywatnego sektora. Za wlepianie mandatów za brak maseczki czy polowania na kierowców niech się bujają i nic nie dostaną.

To w ramach protestu już nie pilnujecie Zieliniaka posesji na Szwajcarii 24h? Wstyd gęby pokazać ? Moze tak sprawiedliwie wszystkim podwyżki a nie tylko sługusom pis ,nie podoba się to droga wolna ale legactwo liczy na szybką emeryturę i nikt z takim cv nie przyjmie do pracy za to co robicie obywatelom!  Żyją jak robaki w słoninie i jeszcze mało ,robią co chcą na drodze bo kolega nie wypisze mandatu , może dożyjemy czasów gdy zostaniecie rozliczeni sprawiedliwie i będziecie prosić suwerena o chleb.

Za szopkę związaną z covid 19... Mandaty za brak maseczek, utrudnianie codziennego życia, karanie przedsiębiorców.  Pamiętamy 

Ferdek

10/11/2022

Wyglądają jakby czekali na pocięte przez siebie konfetti, które na nich zrzuci ich ulubieniec Zieliński :P A trzeba było do ludzi skakać i być na posyłki Pisiorów? Co, zapomnieli jak dostali kilka podwyżek z rzędu i nagrody na koniec roku? Pokażcie przelewy to będziemy wam na pewno współczuć :P

Norbert xXX

10/11/2022

Gdy przedsiębiorcy pokojowo strajkowali to policja ,,lolą,, takich ludzi traktowała i gazem po oczach dzieliła. A jak sami policjanci strajkują to pracujący ,,koledzy,, nie zapewniają takich samych atrakcji...

Dodaj komentarz