"Strażacka Pompa" w suwalskiej jednostce

I Turniej Firefighter Combat Challenge o Puchar Komendanta Miejskiego PSP

I Turniej Firefighter Combat Challenge o Puchar Komendanta Miejskiego PSP w Suwałkach „Strażacka Pompa” odbył się w niedzielę (14.08) w Suwałkach.

 

Około 20 strażaków i druhów z Suwałk, Jeleniewa, Potaszni, Przerośli, Płociczna, Smolnik i Szypliszk rywalizowało dziś na terenie strażackiej jednostki przy ul. Mickiewicza w Suwałkach, gdzie po raz pierwszy odbyły się zawody o Pucha Komendanta PSP w Suwałkach, nazwane przez organizatorów "Strażacka Pompa". Uczestnicy musieli w jak najkrótszym czasie założyć na siebie specjalne ubranie, przenieść dwa pakiety węży, przeciągać oponę, gasić ogień, czy ratować osobę poszkodowaną.

- Konkurencje przeniesione są żywcem z codziennych działań. Te elementy mogą spotkać strażaka na co dzień i fajnie, że mogą takie rzeczy przećwiczyć, a później w akcji na pewno wyjdzie to na plus dla wszystkich, i dla strażaków i dla społeczeństwa - mówił Arkadiusz Buchowski, Komendant Miejski PSP w Suwałkach.

- Poprzez te ćwiczenia chcemy promować tężyznę fizyczną u strażaków z naszego powiatu. Są to ciężkie zawody. Trzeba mieć dużo siły i wytrzymałości. Trzeba dużej zwinności, aby się szybko ubrać, przenieść te ciężkie elementy i wszystko to wykonać na raz - powiedział st. kpt. Michał Poradowski z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Suwałkach.

Podczas zawodów odbywał się również piknik rodzinny podczas którego całe rodziny mogły wziąć udział w różnego rodzaju grach sportowych, wziąć udział w lekcji pierwszej pomocy, zobaczyć strażacki sprzęt, czy podziwiać akrobatyczny pokaz w wykonaniu gimnastyków z Movement Arena w Suwałkach.

 

Dodaj komentarz