Protest kobiet w Suwałkach

Protest Suwałki aborcja

Przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu ustawy aborcyjnej protestował w sobotę (24.10) tłum ludzi w Suwałkach.

 

W czwartek 22. października Trybunał Konstytucyjny zadecydował o odebraniu kobietom możliwości decydowania o aborcji z powodu przesłanek wskazujących na ciężkie i nieodwracalne upośledzenie płodu zagrażające jego życiu. Decyzja odbiła się szerokim echem w całym kraju. Już tego samego dnia w niektórych miastach odbyły się protesty, a z dnia na dzień dołączają kolejne.

 

Dziś jeden z protestów odbył się w Suwałkach. Tłum kobiet i mężczyzn spotkał się w Parku Konstytucji 3 Maja, skąd ze zniczami i transparentami przeszło pod biuro poselskie Jarosława Zielińskiego, gdzie zapalili znicze. Następnie przeszli ulicami miasta skandując hasła "piekło kobiet", "to jest wojna", mamy dość" czy "chcemy zmiany".  

 

- Uważamy, że każda kobieta powinna mieć wybór i móc decydować o własnym ciele. Dziś chcemy pokazać, że nie zgadzamy się z tym co uchwalił Trybunał. To nie jest taki wielki problem dla osób które mają pieniądze. Jeśli ktoś ma środki, tak jak osoby głosujące za tą decyzją, to poradzą sobie w kryzysowej sytuacji. Co jednak z ludźmi, którzy takich pieniędzy nie mają? Po drugie co z bezpieczeństwem kobiet? Zezwolenie na aborcję jest też zadbaniem przez Państwo o samą kobietę. Chodzi nam o to, żeby każdy mógł decydować za siebie. Nie każdy człowiek jest bohaterem i da radę przyjąć na siebie taki ciężar, jakim jest wychowanie dziecka niepełnosprawnego. Państwo powinno zostawić kobiet wybór – mówili Nina Żegaczewska i Nicolas Agnello, jedni z organizatorów protestu w Suwałkach.

 

20 Komentarzy

Barbara

24/10/2020

PRZYCHODZICIE Z DZIEĆMI NA PROTEST PRZECIWKO ŻYCIU?? WIĘKSZOŚĆ PRZYJEZDNYCH , JAK ZWYKLE 

 

Barbara

24/10/2020

22 PAŹDZIERNIKA BYLIŚMY JUŻ W CZERWONEJ STREFIE, GDZIE OBOWIĄZUJE ZAKAZ GROMADZEŃ, DLACZEGO POLICJA NA TO POZWOLIŁA?? CZY SUWALSKA POLICJA CAŁA JEST LEWACKA ???

 

Barbara

24/10/2020

PANIE RADNY - JACKU NIEDŹWIEDZKI , W CZERWONEJ STREFIE NIE WOLNO ORGANIZOWAĆ DUŻYCH GRUP, CZY PAN JEST NIETYKALNY? 

Żeby była jasność, mam ambiwalentny stosunek do tematu, który tak zaprząta umysł i macice tzw "feministek". Ale pana "facjata" na tym spędzie wywołuje uśmiech i zażenowanie. Najważniejsze to było skierowanie tego "stadka" pod biuro poselskie (jakoby poseł był sędzią TK). Pana "mapa drogowa" to wskoczenie na miejsce Zielińskiego do Sejmu. Nie miej złudzeń, za cienki bolek jesteś. Zajmij się trenowaniem młodych a nie pełnieniem roli czabana i popatrz na swoje dziecko (dzieci).

Protestant

26/10/2020

Ostatni raz byłem na takim proteście. Przed było wszystko cacy. Tak, proszę się pojawić, a na miejscu wypłacimy Panu 50 zł. No to się pojawiłem, ale na miejscu okazało się, że wyplata będzie później i musiałem razem z tymi ... spacerować po centrum. Po wszystkim okazało się, że 50 zł to kwota brutto i dostałem 30. Ostatni raz dałem się na takie coś namówić!

Ciemny lud wszystko kupi?

:-) 

Chłopie musisz się bardziej postarać z tą prowokacją :-)))

Gość

26/10/2020

Działacze i zwolennicy PiS niech sie lepiej zajmą macicami swoich zon, kochanek które mają i pań do towarzystwa którym płacą, a niech sie odczepia od macic obywatelek.

Suwałki

27/10/2020

Pełna demokracja można mieć inne zdanie czy to z prawej czy to z lewej a zwłaszcza z LEWEJ

Dodaj komentarz