Pierwsze Targi Branży Gastronomicznej w Suwałkach

 I edycja Targów Branży Gastronomicznej w Suwałkach zorganizowanych przez Firmę Mona Kontra.

 

Czołowi producenci branży gastronomicznej prezentowali w środę (30.11) swoje artykuły podczas I edycji Targów Branży Gastronomicznej w Suwałkach, zorganizowanych przez Firmę Mona Kontra.

 

Takiego wydarzenia w Suwakach jeszcze nie było. Wczoraj do hotelu Szyszko w Suwałkach licznie przybyli przedstawiciele lokalnych restauracji, barów, firm cateringowych, czy też szkół, aby zapoznać się z ofertą czołowych producentów branży gastronomicznej, którzy przygotowali ekspozycje i stoiska, prezentując swoje produkty. Były liczne degustacje, rozmowy i pokazy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się popisy szefów kuchni, którzy na oczach licznej publiczności przygotowywali przeróżne potrawy z produktów dostarczonych przez obecnych na targach producentów. A tych było naprawdę wielu: Mlekpol, Farm Frites Aj Food, Unilewer (Knor), Prymat Smak, Melvit, Fronelli, Hortex, Larorein, Frosta, Hugli, Fanex, Willa Win. O szczegółach wydarzenia opowiadał Andrzej Morawski, prezes zarządu Mona Kontra, dystrybutor artykułów spożywczych.

- Staramy się dostosować do realiów rynkowych. Ponieważ coraz bardziej rozwija się w Polsce sektor gastronomiczny, to my jako firma dystrybucyjna postawiliśmy sobie zadanie ,aby jak najbardziej do tego sektora docierać i zapewnić kompleksowe zaopatrzenie w artykuły spożywcze. Zorganizowaliśmy te targi również po to, aby pokazać naszym klientom, że nasze działania w regionie, nasz udział w sektorze gastronomicznym jest coraz większy. Zaprosiliśmy do współpracy czołowych producentów Polskich oraz zagranicznych, działających na naszym rynku, których produkty skierowane są stricte do sektora gastronomicznego. Do udziału w targach zaprosiliśmy firmy i instytucje z którymi od lat współpracujemy, takie jak restauracje hotelowe, bary, firmy cateringowe, przedszkola, szkoły, szpitale. Innymi słowy instytucje w których przygotowuje się posiłki dla osób tam przebywających.  

Jak przyznał prezes, odbiór targów był nawet bardziej pozytywny niż przewidywał. 

- Z relacji zaproszonych gości wynika, że odbiór był bardzo pozytywny, nawet bardziej niż się spodziewaliśmy. Dlatego też już teraz planujemy kolejne edycje. Ponieważ jesteśmy firmą wielooddziałową to mogę powiedzieć, że następne tego typu wydarzenie już jest zaplanowane w marcu przyszłego roku w naszym oddziale w Giżycku. 

Nie da się jednak ukryć, że bieżący kryzys mocno na branżę gastronomiczną oddziałuje. Andrzej Morawski przyznaje, że łatwo nie jest, jednak trzeba sobie radzić dalej. 

- Najgorsze dla nas i dla naszych kontrahentów są wzrosty cen. W dzisiejszych czasach trudno cokolwiek zaplanować. Tak bardzo zmieniają się ceny i raczej do tej pory przez ostatnie lata są tylko zmiany w górę. Zmian w dół chyba nie było. Chcielibyśmy bardzo ich doczekać, ale czy tak się stanie, tego nie wiemy.   


Mona-Kontra spółka z o.o posiada w ofercie ponad 4000 produktów, obsługuje około 3500 klientów. Podstawową działalnością spółki jest dystrybucja mleka i przetworów mlecznych, tłuszczy roślinnych, wędlin oraz szerokiego asortymentu artykułów spożywczych. Mona-Kontra prowadzi dystrybucję na podstawie umów zawartych z wiodącymi producentami, głównymi odbiorcami towaru są sieci detaliczne, sklepy spożywcze, zakłady produkcyjne i zakłady zbiorowego żywienia na terenie północno-wschodniej Polski. Sprzedaż realizowana jest we własnej sieci sprzedaży, połączonej w zintegrowany systemem informatyczny i wspomaganej przez mobilny systemem przedstawicieli handlowych.

 

Dodaj komentarz