Park przy Nowomiejskiej - konsultacje społeczne

Nowy Park w Suwałkach zlokalizowany zostanie u zbiegu ulic Świerkowej i Nowomiejskiej

 

Nowy Park w Suwałkach zlokalizowany zostanie na blisko 2ha działce u zbiegu ulic Świerkowej i Nowomiejskiej. O jego wyglądzie mają zdecydować sami mieszkańcy.

 

Prezydent Suwałk ogłasza konsultacje społeczne w sprawie nowego terenu rekreacyjnego, który powstanie na północy miasta. Architekci krajobrazu z Zarządu Dróg i Zieleni wspólnie z miejskimi urzędnikami opracowali cztery warianty tego, jak mógłby wyglądać nowy park przy ulicy Nowomiejskiej. Z koncepcjami można zapoznać się już dziś, a od 6 do 19 lutego mieszkańcy Suwałk będą mogli składać uwagi lub sugestie odnośnie tego, co należałoby poprawić w zaproponowanych wizualizacjach. 

 

Dodatkowo, 8. lutego o 15.30 w suwalskim Aquaparku zorganizowane zostanie otwarte spotkanie dla mieszkańców, gdzie zostaną zaprezentowane koncepcje i będzie można zgłaszać do nich swoje uwagi. Po zakończeniu tego etapu i zebraniu uwag zostaną one rozpatrzone i ewentualnie uwzględnione w projektach, a następnie od 27 lutego do 12 marca przeprowadzone będzie głosowanie internetowe, które wskaże ostateczny wybór suwalczan. Zwycięska koncepcja zostanie wykonana.

- Realizacja kolejnego miejsca rekreacji na osiedlu Północ była obiecana mieszkańcom tej części Suwałk. Próbowaliśmy dokonać zamiany terenu z firmą, która jest właścicielem działki po drugiej stronie ulicy u zbiegu Świerkowej i Jana Pawła II by właśnie tam w sąsiedztwie Aquaparku zlokalizować ten Park. Niestety brak konkretnej decyzji ze strony tego właściciela spowodował, że nie mogliśmy tej sprawy dłużej odkładać. Park powstanie u zbiegu ulic Nowomiejskiej i Świerkowej. Mam nadzieję, ze mieszkańcy naszego miasta wezmą udział w konsultacjach i wspólnie zdecydujemy o tym jak ma wyglądać ta część Suwałk – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

 

1 Komentarzy

nie chcemy parków krzaków chcemy koncerty wesołe miasteczka jak kiedyś naeet afiteatru w tym nie ma takie miasto dno zapluskwione bloki

Dodaj komentarz