Czy w Ratuszu potrzebne jest stanowisko miejskiego energetyka?

konkurs na stanowisko energetyka miejskiego – głównego specjalisty w Suwałkach

 

- Zatrudniona osoba na pewno na siebie zarobi - zapewniał w sprawie utworzenia w Ratuszu stanowiska miejskiego energetyka prezydent Czesław Renkiewicz.


Na początku stycznia suwalski Ratusz ogłosił konkurs na stanowisko energetyka miejskiego – głównego specjalisty. Do zakresu zadań osoby zatrudnionej na stanowisku należeć ma m.in. udział w kształtowaniu polityki oraz określaniu strategicznych kierunków rozwoju Miasta w zakresie energetyki, ochrony klimatu oraz gospodarki niskoemisyjnej, zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju, poprzez opracowanie, aktualizowanie oraz integrowanie strategicznych dokumentów i planów zarządzania energią i klimatem oraz podejmowanie działań zmierzających do oszczędności w zakresie zużycia energii w sektorze publicznym Miasta. Wszystko po to aby uzyskać jak największe oszczędności w budżecie miasta. 

 

Z kolei na ostatnim posiedzeniu radnych Jacek Juszkiewicz z klubu Prawo i Sprawiedliwość pytał jaki będzie roczny koszt utrzymania takiego stanowiska. Pojawiły się też głosy, że szukanie oszczędności nie powinno wiązać się z tworzeniem kolejnego stanowiska pracy. W odpowiedzi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk stwierdził, że zatrudnienie takiej osoby jest konieczne. 

- Potrzebujemy osoby, która będzie te sprawy pilotowała i analizowała faktury, które spływają każdego miesiąca do naszych jednostek. To olbrzymi obszar do większego nadzoru i pracy. Inne miasta idą też w tym kierunku, bo oszczędności z pewnych decyzji o których my być może nie wiemy są ewidentne. Na samej redukcji mocy, teraz, po pracach zespołu do spraw poszukiwania oszczędności, zaoszczędziliśmy kilkaset tysięcy złotych. Mówię tutaj o szeroko rozumianej energetyce, łącznie z PEC-em. Jakie ten specjalista może mieć wynagrodzenie? Termin konkursu upływa 2. lutego. Oczekujemy na oferty i zobaczymy czy jakieś będą. Główny specjalista może mieć wynagrodzenie zasadnicze od 6490 do 8140 zł. Zobaczymy kto się zgłosi, z jakim doświadczeniem i czy w ogóle się ktoś zgłosi. Ja jestem przeświadczony, że ta osoba na pewno na siebie zarobi. Na pewno korzyść będzie większa niż gdybyśmy sami coś kombinowali. Mamy oczywiście energetyków w PEC-u, mamy elektryków zatrudnionych w naszych firmach, chociażby w Aquaparku czy Ośrodku Sportu i Rekreacji, ale to jest wiedza bardzo fachowa. Jest wiele przepisów, które regulują kwestie energii elektrycznej, energii cieplnej, inaczej się buduje taryfy, inaczej się rozlicza, odbiorniki energii, oświetlenie ledowe, fotowoltaika, temat OZE. Mamy klaster energetyczny w którym jest kilkanaście podmiotów. Chcemy stworzyć koncepcję tego plastra, chcemy przygotowywać dokumentacje pod przyszłe inwestycje, ale również z tych środków finansowych będzie możliwość zatrudnienia specjalisty, który będzie pomagał w tych sprawach energetycznych.  

Kandydaci na stanowisko mogą zgłaszać się jeszcze tylko do czwartku (02.02). 

4 Komentarzy

PiSwyborca

02/02/2023

A ksiadz kancerz zarobi na siebie? Czy ktorys z radnych moze sprawdzic ile zarabia w urzedzie miasta ksiadz z kosciola na przeciwko? Czekam na odpowiedz..

Antyklerykał

02/02/2023

Dodane przez PiSwyborca w odpowiedzi na

Ksiądz napasł się na Szpitalu Psychiatrycznym, Jakieś 1,75 - 2,5 mln zarobił.
Dokładna suma nie jest znana, bo obie strony nabrały wody w usta.

Dodaj komentarz