Brakuje przystanku i połączeń MPK na Pileckiego

Zwiększenie liczby połączeń przy ulicy Pileckiego w Suwałkach

 

O utworzenia nowego przystanku autobusowego oraz zwiększenia liczby połączeń przy ulicy Pileckiego w Suwałkach zabiega Sylwester Cimochowski z klubu Suwałki Przyszłości. 

 

Radny skierował interpelację do prezydenta Suwałk w której zwraca się z prośbą o zwiększenie liczby połączeń komunikacji autobusowej, w szczególności w godzinach rannych (brak połączenia umożliwiającego dojazd do szkoły, przed godziną 8.00) z przystanku znajdującego się przy ulicy Pileckiego Rondo oraz o utworzenie nowego przystanku autobusowego przy ulicy Pileckiego przy nowo budowanej drodze dojazdowej do osiedla Piano Park.

- Obecnie mieszkańcy okolicznych osiedli Piano i Chopina Park (około 650 rodzin) oraz okolicznych domów praktycznie są pozbawieni możliwości korzystania z komunikacji miejskiej (11 połączeń dziennie w dni robocze) aby dojechać do pracy, czy szkoły. Jest to szczególnie uciążliwe w okresie zimowym, gdzie chodniki prowadzące do najbliższego przystanku (Pileckiego Rondo) są praktycznie nieodśnieżane. Rozwój tej części miasta nie przełożył się na rozwój komunikacji miejskiej. Nie każda rodzina dysponuje samochodem, a w tej części miasta nie ma zaplecza medycznego, sklepowego, usługowego, co również bez możliwości regularnych kursów autobusowych stwarza problemy i utrudnia codzienne życie, szczególnie dzieciom i osobom starszym - interpeluje radny. 

6 Komentarzy

Mieszkaniec

02/12/2023

Chciałbym zwrócić uwagę na pewien problem, który dotyczy naszej okolicy. Mianowicie, brak odpowiedniej ilości ławek i koszy na śmieci wzdłuż trasy od ronda Wyszyńskiego do osiedla Kamena (ul.Północna). Jest to szczególnie ważne w okresie letnim, gdy nasza okolica jest oblegana przez licznych spacerowiczów, matki z dziećmi, osoby starsze i rowerzystów.

Często zdarza się, że mieszkańcy, którzy pragną odpocząć po długim spacerze czy przejażdżce rowerowej, nie mają gdzie usiąść. Brak ławek uniemożliwia im cieszenie się pięknem naszej okolicy w pełni. To samo dotyczy osób starszych, które potrzebują chwili wytchnienia podczas swojej codziennej przechadzki.

Niedobór koszy na śmieci również jest poważnym problemem. Wielu spacerowiczów nie ma możliwości pozbycia się swoich odpadków w odpowiedni sposób. Skutkuje to zanieczyszczeniem naszej okolicy, co może prowadzić do powstawania nieprzyjemnych zapachów oraz przyciągania niechcianych gości, takich jak szczury czy inne szkodniki.

Dlatego też, w imieniu mieszkańców, apeluję do władz naszej okolicy o podjęcie działań w celu zainstalowania większej liczby ławek i koszy na śmieci wzdłuż trasy od ronda Wyszyńskiego do osiedla Kamena. Tego rodzaju inwestycje nie tylko poprawią komfort naszego codziennego życia, ale również wpłyną pozytywnie na wizerunek naszej okolicy.

Zwracam się z prośbą o uwzględnienie apelu oraz o podjęcie konkretnych działań w najbliższym czasie. Dzięki temu, będziemy mogli cieszyć się naszym pięknym otoczeniem, mając pewność, że nasza okolica jest czysta i przyjazna dla wszystkich jej mieszkańców.

Dodaj komentarz