XVIII Podlaski Festiwal Nauki I Sztuki - ruszyła rejestracja

XVIII Podlaski Festiwal Nauki I Sztuki - ruszyła rejestracja

Już po raz osiemnasty podlaskie uczelnie zapraszają wszystkich mieszkańców naszego regionu do udziału w Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki. Rejestracja na imprezy jest już otwarta.

 

Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki to największa, cykliczna impreza w Polsce północno-wschodniej, popularyzująca naukę i sztukę w sposób bardzo przystępny. Skierowana nie tylko do uczniów i studentów, ale też do przedszkolaków i osób starszych. Nie liczy się ani wiek, ani płeć, ani wykształcenie uczestnika. Liczy się CIEKAWOŚĆ!

 

Celem Festiwalu jest upowszechnianie tematyki i osiągnięć naukowych na regionalnych uczelniach wyższych. Chcemy zwrócić uwagę na wartość i przydatność badań oraz przybliżyć je w jak najbardziej zrozumiałej, atrakcyjnej formie, pozwalającej na rozwinięcie ciekawości świata i radości z jego poznawania. Otwarta formuła oraz różnorodność imprez festiwalowych pozwoli uczestnikom poszerzyć wiedzę z zakresu nauk ścisłych, technicznych, medycznych, przyrodniczych oraz humanistycznych i społecznych.

 

Imprezy festiwalowe odbędą się w Białymstoku, Łomży i Suwałkach. Uczestnicy od kuchni będą mogli poznać miejsca na co dzień niedostępne – laboratoria naukowe oraz warsztaty pracy naukowców i artystów, a także uczestniczyć w eksperymentach, doświadczeniach i pokazach.  Rejestracja na imprezy jest już otwarta i dostępna pod linkiem: http://podlaskifestiwal.pl/rejestracja/.

 

8 maja zapraszamy zaś na Rodzinny Piknik Naukowy organizowany na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

Harmonogram imprez: http://podlaskifestiwal.pl/program/harmonogram-imprez/

Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie festiwalu: http://podlaskifestiwal.pl/

 

Tegoroczny Festiwal wsparciem i patronatem objął Minister Edukacji i Nauki, a także Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego, Podlaski Kurator Oświaty,  Prezydent Miasta Białegostoku, Prezydent Miasta Łomży i Prezydent Miasta Suwałki.

 

plakat

Dodaj komentarz