Spór o wycinkę i kradzież sosen w Augustowie

Wyrąbali i ukradli miejskie sosny w Studzinicznej

 

W minionym tygodniu mieszkańcy Studzienicznej w Augustowie zaalarmowali urząd miasta o wyrębie dorodnych sosen rosnących wzdłuż ulicy. Zdaniem władz Augustowa nielegalnego wyrębu drzew dokonało Nadleśnictwo Augustów.

 

W poniedziałek (21.11) na stronie Urzędu Miejskiego w Augustowie pojawił się komunikat dotyczący wyrębu i kradzieży miejskich sosen przy Sanktuarium w Studzienicznej - części administracyjna Augustowa. 

- W piątek mieszkańcy Studzienicznej zaalarmowali urząd o wyrębie dorodnych sosen rosnących wzdłuż ulicy. Od blisko 100 lat ludzi cieszył majestatyczny widok drzew, po których teraz zostały gołe pnie. Urzędnicy nie zlecali żadnej wycinki, więc natychmiast udali się na miejsce, gdzie stwierdzili zniknięcie sosen. Zgodnie z procedurą, powiadomili policję o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Wstępne ustalenia poczynione na miejscu mogą zaskakiwać. Wszystko wskazuje na to, że haniebnego, nielegalnego wyrębu dorodnych drzew dokonało Nadleśnictwo Augustów. Przybyli na miejsce leśnicy tłumaczyli się pomyłką. Miasto Augustów planuje budowę monitoringu miejskiego. Być może obecność kamer ukróci zuchwałe kradzieże. Może świadomość nagrywania zniechęci Nadleśnictwo Augustów oraz innych do nielegalnych wycinek i kradzieży miejskich drzew - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Augustów. 

Swój komunikat w związku z informacją augustowskiego Ratusza wydało Nadleśnictwo Augustów. 

- Nadleśnictwo Augustów złożyło do Burmistrza Miasta Augustowa wezwanie do zaniechania naruszeń dóbr osobistych, ponieważ tekst zamieszczony na Portalu Urzędu Miasta Augustów narusza dobre imię Nadleśnictwa Augustów i jego pracowników. Do czasu wyjaśnienia sprawy nie ma żadnych podstaw aby mówić o kradzieży drewna, a co więcej przypisywać taki czyn Nadleśnictwu Augustów. W przypadku braku zastosowania się do wezwania Nadleśnictwo Augustów zastrzega sobie możliwość podjęcia kroków prawnych koniecznych dla ochrony dóbr osobistych.

 

Źródło: UM Augustów/Nadleśnictwo Augustów

1 Komentarzy

Suwalszczanin

26/11/2022

"...Do czasu wyjaśnienia sprawy nie ma żadnych podstaw aby mówić o kradzieży drewna, a co więcej przypisywać taki czyn Nadleśnictwu Augustów. W przypadku braku zastosowania się do wezwania Nadleśnictwo Augustów zastrzega sobie możliwość podjęcia kroków prawnych koniecznych dla ochrony dóbr osobistych."

Hmmm.. No cóż, LP zwane dalej Lasami Partyjnymi będą stały murem za partią rządzącą.

Dodaj komentarz