Pół roku więzienia za zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy

Na sześć miesięcy więzienia skazał Sąd Rejonowy w Suwałkach obywatela Gruzji

 

Na sześć miesięcy więzienia skazał Sąd Rejonowy w Suwałkach obywatela Gruzji za zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy Polski dla piętnastu Irakijczyków.

 

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach skierowała akt oskarżenia przeciwko 27-letniemu obywatelowi Gruzji, którego oskarżono o zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy Polski dla piętnastu Irakijczyków. Przestępstwo polegało na przewożeniu samochodem osobowym typu bus jednorazowo siedmiu dorosłych i ośmiu małoletnich obywateli Iraku, z terenu Litwy do Polski. Mężczyzna został zatrzymany w lipcu przez funkcjonariuszy Straży Granicznej na terenie gminy Wiżajny. Następnie został doprowadzony do prokuratora, który przedstawił mu zarzut popełnienia przestępstwa zorganizowania nielegalnego przekroczenia granicy. Na wniosek prokuratora Gruzin został też tymczasowo aresztowany.

 

Po wykonaniu niezbędnych czynności, prokurator z Prokuratury Okręgowej w Suwałkach skierowała sprawę do Sądu. Wcześniej podejrzany złożył wniosek o skazanie go na karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności i kilkuset złotową grzywnę. Na taką karę wyraził zgodę prokurator, a następnie Sąd i pod koniec listopada zapadł wyrok. Sąd Rejonowy w Suwałkach skazał oskarżonego obywatela Gruzji, przebywającego nadal w areszcie, na karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności, kilkuset złotową grzywnę i obciążył go pozostałymi kosztami w sprawie.

 

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Suwałkach

1 Komentarzy

To chyba jednak przesada z karą grzywny. Może powinien być skazany tylko na kilkadziesiąt złotych grzywny?. Ja myślę, że kara grzywny to powinna wynieść przynajmniej po pół tysiąca od każdej osoby. To byłoby wtedy bardziej sprawiedliwe.

Dodaj komentarz