Podwójne święto druhów z Płociczna

95-lecie obchodziła Ochotnicza Straż Pożarna w Płocicznie

Swoje 95-lecie obchodziła w sobotę (02.07) Ochotnicza Straż Pożarna w Płocicznie. Tego dnia druhowie świętowali również wpisanie OSP w Płocicznie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

 

Wpisanie do systemu to wielkie wyróżnienie, ale też zobowiązanie. Jednostki wpisane do KSRG muszą dbać o wysoki poziom wyszkolenia, jakość sprzętu i zachowywać pełną dyspozycyjność, aby  wyjeżdżać na każde wezwanie. OSP Płociczno o wpis zabiegało od kilku lat. Jak podkreślał Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki, druhowie dołożyli wielu starań i zasłużyli na swoje miejsce w KSRG. Zwrócił uwagę, że jednostka, jako jedna z niewielu ma sekcję wodną. W tym i poprzednim roku zanotowała najwięcej wyjazdów do akcji w gminie. 

 

Decyzję o wpisie jednostki do KSRG wręczyli druhom st. bryg. Robert Tadeusz Dzierżek, zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP i poseł Jarosław Zieliński. W uroczystości wzięli też udział samorządowcy, jak Witold Kowalewski, starosta suwalski, Tomasz Rogowski, wójt gminy Filipów, Marcin Brzozowski, wójt gminy Przerośl, Tadeusz Chołko, radny powiatowy i prezes Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Suwałkach, przedstawiciele PSP Suwałki na czele z bryg. mgr inż. Arkadiuszem Buchowskim, Komendantem Miejskim oraz druhowie z OSP gminy Suwałki.

 

Jubileusz poprzedziły zawody młodzieżowych drużyn, które wygrała OSP Przerośl, drugi był Rakówek, a trzecie miejsce na podium zajęli gospodarze. 

 

Foto: Gmina Suwałki

Dodaj komentarz