Otwarcie nowej ścieżki w Suwalski Parku Krajobrazowym

„Polodowcową rynną jeziora Hańcza” - nowa ścieżka w Suwalskim Parku Krajobrazowym

W poniedziałek (19.09) w Suwalskim Parku Krajobrazowym odbyło się oficjalne otwarcie nowej ścieżki edukacyjnej pn. „Polodowcową rynną jeziora Hańcza”.

 

Ponad dziesięć kilometrów szlaku wzdłuż jeziora Hańcza i rzeki Czarna Hańcza liczy sobie nowa ścieżka edukacyjna w SPK, mająca na celu przybliżenie genezy i bioróżnorodności Hańczy – najgłębszego jeziora w Polsce. Ścieżka rozpoczyna się w Starej Hańczy i kończy przy siedzibie Parku w Turtulu. Znajduje się na niej 38 tablic edukacyjnych, huśtawki, Miejsca na wypoczynek i ognisko, a także dwie stalowe wieże widokowe: na Górze Leszczynowej w Przełomce oraz w Turtulu. Wczoraj odbyło się jej oficjalne otwarcie. Były przemówienia zaproszonych gości, wspólne zwiedzanie ścieżki oraz koncert w wykonaniu Zespołu Śpiewu Tradycyjnego ANCYJAS, działającego przy Domu Kultury w Suwałkach. 

- Projekt został sfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 w ramach Osi Priorytetowej VI. Ochrona środowiska i racjonalne gospodarowanie jego zasobami, Działanie 6.3 Ochrona zasobów bio- i georóżnorodności oraz krajobrazu. Całkowity koszt inwestycji to 1 633 082,03 zł, w tym dofinansowanie 1 321 020,81 zł - przekazał Suwalski Park Krajobrazowy.

 

Foto: SPK 

8 Komentarzy

Ciekawski Lewak

20/09/2022

Czy to się dzieje w realu, czy to jakiś psychodeliczny wirtual w oparach pisowskiego absurdu???? 

Ciekawski lewak

21/09/2022

Dodane przez Nynek w odpowiedzi na

A już myślałem, że to w realu.....dzięki za diagnozę, bym się podleczył ale pisowskie c.wele rozje.bali polską psychiatrę

W Turtulu tam na górce ludzie lubią się wysikać i zrobić kupę, może by tam z pompą otworzyć to miejsce? Orszak na pewno się znajdzie ;)

Dodaj komentarz