Gra terenowa w SPK

Rodzinna gra w parku krajobrazowym

Suwalski Park Krajobrazowy oraz Stowarzyszenie Miłośników SPK "Kraina Hańczy" zapraszają na rodzinną grę terenową.

 

Zabawa rozpocznie się w sobotę 25. lipca o godzinie 10.00 w parku linowym "Twierdza Jaćwingów" w Udziejku. Gra terenowa zakłada dwa warianty tras: krótszy (6,5 km) polecany szczególnie rodzinom z małymi dziećmi (trasa przekracza niewielki i płytki bród z wodą do kostek, nie ma możliwości ominięcia brodu) oraz dłuższy (10 km) o większym stopniu trudności. 

 

Jest to propozycja skierowana do rodzin, które zgłoszą się do udziału w grze za pomocą karty zgłoszeniowej do 24 lipca 2020 r. Nie ma możliwości rejestracji zgłoszonych drużyn w dniu zabawy. Gra polega na pokonaniu wyznaczonej trasy w jak najkrótszym czasie oraz wykonaniu jak największej liczby różnorakich zadań przyrodniczych, czekających na uczestników przy kilku wyznaczonych przystankach. Odpowiedzi do zadań wpisywane będą do karty odpowiedzi, którą na mecie przekazuje się do sprawdzenia. Za poprawne wykonanie zadania minuty jako punkty (1 min = 1 pkt) odejmowane będą od ogólnego czasu przejścia trasy.

 

Drużyny, które nie stanowią osób wspólnie zamieszkujących, przez całą grę muszą mieć zasłonięte usta i nos, przy czym jedna drużyna musi mieć minimum jedną osobę pełnoletnią i może liczyć maksymalnie 5 uczestników. Najlepszych osiem drużyn, które pokonają swój wariant trasy najszybciej i poprawnie wykonają największą liczbę zadań zostaną nagrodzone przy wspólnym poczęstunku, kończącym imprezę, który odbędzie się w parku linowym. 

 

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Organizatorzy zapewniają wszystkim uczestnikom poczęstunek po zakończonej zabawie. Karty zgłoszeniowe oraz szczegóły regulamin dostępny na stronie Suwalskiego Parku Krajobrazowego. 

 

Dodaj komentarz