Zagrali Wielki Charytatywny Mecz dla Darka i Mateusza

Mecz siatkówki Ślepsk Malow Suwałki vs. Reszta Świata

 

Mecz siatkówki Ślepsk Malow Suwałki vs. Reszta Świata odbył się w piątek (15.03) w hali II Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach. Wszystko w ramach charytatywnej akcji dla potrzebujących suwalczan - Mateusza Ulikowskiego i Dariusza Krupowicza.

 

Niezwykłe wydarzenie sportowe obserwowali dziś uczniowie II LO oraz przybyli do placówki goście. Na szkolnym parkiecie siatkarze Ślepska Malow Suwałki rywalizowali w charytatywnym meczu z drużyną Reszty Świata, złożoną z zespołów siatkarzy reprezentujących II LO, III LO, Zespół Szkół nr 6, ZST oraz drużynę 14 Pułku Przeciwpancernego w Suwałkach. Wydarzenie poprowadzili znany i lubiany prezenter, dziennikarz radiowy i telewizyjny Andrzej Łukowski oraz Mariusz Słoma Słomiński, czyli DJ Słoma. Podczas imprezy dostępna była kawiarenka, w której można było zakupić wyjątkowe wypieki. 

 

Warunkiem uczestnictwa w imprezie była wpłata 5 zł od osoby (kibica). Również podczas turnieju zbierane były pieniądze do puszek. Impreza zorganizowana przez społeczność szkolną II LO miała bowiem na celu zbiórkę środków na pomoc dwóch suwalczan - Mateusza Ulikowskiego i Dariusza Krupowicza.

 

Historie życia Dariusza i Mateusza połączyło cierpienie oraz przekonanie, że mimo tragicznych okoliczności można im pomóc. Oto ich historie: Dariusz od prawie trzech lat walczy z rzadkim nowotworem mięsakiem maziówkowym. W styczniu konieczna była amputacja nogi. Niestety pojawiły się przerzuty do płuc. Jeśli uda się zebrać 1,5 miliona złotych, to istnieje szansa na leczenie w Izraelu. Kolejnym krokiem będzie zakup specjalistycznej protezy. Mateusz cudem przeżył wypadek samochodowy. Teraz czeka go długotrwała i niezwykle kosztowana rehabilitacja.

 

Zachęcamy również do odwiedzenia stron, przez które można wesprzeć obie zbiórki:

 

Dodaj komentarz